رئیس قوه قضائیه:

روح قانون پیشگیری از تجاوز به ذخایر ملی است

روح قانون پیشگیری از تجاوز به ذخایر ملی است

رئیس قوه قضائیه با تکیه بر اینکه باید جلو قاچاق چوب و تجاوز به حریم جنگل در گیلان  گرفته شود اظهار داشت: روح قانون پیشگیری از تجاوز به ذخایر ملی است و بن بستی برای رسیدگی به دادرسی های عادلانه نداریم.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه انفال، منابع طبیعی و محیط زیست که در دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار نمود: حفظ ذخایر پرارزش آب، خاک، زمین و هر آنچه که بعنوان ثروت ملی است از رسالت های مهم، شرعی، قانونی، الهی و ملی است.
وی تجاوز به جنگل را ازموضوعاتی دانست که باید با جدیت در پیشگیری از ان اقدامات لازم صورت گیرد اظهار داشت: اگر نیرو و امکانات کافی نبود، می توان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که آمادگی نقش افرینی دارند و همینطور نیروهای بسیجی استمداد طلبید.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه تالاب انزلی برای امروز نیست بلکه سال های سال باید باقی بماند اظهار داشت: نباید گذاشت تا منابع طبیعی مورد تعرض افراد قرار گیرد. از هیچ کس پذیرفته نیست که در دوره مدیریتی خود کوتاهی کند، چونکه آیندگان عملکردها را قضاوت خواهند کرد.
وی با تکیه بر اینکه حق آزمون و خطا نداریم و باید کار متقن انجام دهیم خاطرنشان کرد: مبحث پسماندها در گیلان باید حل شود چونکه علاوه بر ایجاد مشکلات محیط زیستی، امراض بسیاری هم برای مردم ایجاد خواهد شد.
رئیس دستگاه قضا با تکیه بر اینکه راهکارهای حل مشکلات محیط زیستی باید احصا شود اظهار داشت: باید راهکارهای تجربه شده را به اینجا اورد و از آنها بهره برد.
رئیسی با تکیه بر اینکه باید جلو قاچاق چوب و تجاوز به حریم جنگل در گیلان گرفته شود اظهار داشت: روح قانون پیشگیری از تجاوز به ذخایر ملی است و بن بستی برای رسیدگی به دادرسی های عادلانه نداریم.
وی با تکیه بر حفظ کاداس در استانهای شمالی که از لزوم هاست افزود: هرگونه تصرف در حریم رودخانه غیرقانونی می باشد و برخوردها باید بدون گذشت زمان صورت گیرد.
رییسی در ارتباط با هزینه دادرسی تصریح کرد: هزینه دادرسی باید باشد، ولی نبود آن نباید باعث تعطیلی رسیدگی عادلانه شود.
رئیسی با اشاره به اینکه کمیته در ارتباط با تالاب زیر نظر معاون اول رئیس جمهور شکل گرفته است اضافه کرد: کمیته ها هم باید فعال گردد.
وی با اشاره به اینکه سندهای غیرقانونی باید ابطال شود اظهار داشت: باید شجاعانه در مقابل تخلفات ایستادگی کرد چونکه کار ویژه نگاه ویژه می طلبد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه هاضمه جمهوری اسلامی ضد فساد و هاضمه انقلاب اسلامی تبعیض ناپذیر است اظهار داشت: برخورد با فساد در دستور کار ماست و هرجا باشد برخورد می نماییم و کوتاه نخواهیم آمد و در مبحث کارخانه ابریشم گیلان هم باید با فساد برخورد کرد.
وی تصریح کرد: گیلان دارای زیبایی های طبیعی و معنوی بسیاری است و به فرموده مقام معظم رهبری مردم این استان اهل استقامت و ایستادگی در مقابل مشکلات هستند و امیدواریم مردم استان در حفظ ثروت های ملی برای استان هم خوش بدرخشد.1399/11/17
17:10:05
0.0 / 5
1022
تگهای خبر: آب , تالاب , تجربه , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است