هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید تا ۱۱۰ كیلومتر سرعت

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید تا ۱۱۰ كیلومتر سرعت

لوازم حیوان خانگی: سازمان هواشناسی با صدور هشداری از وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط 60 تا 110 کیلومتر بر ساعت تا جمعه (29 اسفندماه) آگاهی داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: اواخر وقت چهارشنبه (۲۷ اسفندماه) تا اواخر وقت جمعه (۲۹ اسفندماه) وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط ۶۰ تا ۱۱۰ کیلومتر برساعت، وزش باد لحظه ای شدید موقت با سرعت بیش از ۱۱۰کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه ای و محلی چهارشنبه (۲۷ اسفندماه) برای استان های اردبیل، گیلان، پنج شنبه (۲۸ اسفندماه) برای استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی قم، نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری و نیمه غربی اصفهان و جمعه (۲۹ اسفندماه) برای جنوب اصفهان، شمال فارس، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و سمنان پیش بینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، خیزش و توفان گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا خصوصاً در شرق و جنوب شرق کشور، لطمه به سازه های موقت و گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، لطمه به دکل های برق، سقوط اجسام از ارتفاع خصوصاً در کارگاه های ساختمانی، شکستن درختان فرسوده، وقوع کولاک برف در گردنه های برفگیر و کوهستان پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی نسبت به محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، لغو کارهای کوهنوردی، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدرها، انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از تاسیسات و محصولات کشاورزی خصوصاً در جنوب کشور و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ دیگری آورده است: افزایش تلاطم و ارتفاع امواج بین ۲ تا ۲.۵ متر شنبه (۳۰ اسفندماه) در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان، یکشنبه (اول فروردین ماه) در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل شرق بوشهر و هرمزگان و دوشنبه (۲ فروردین ماه) در شرق خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل غرب هرمزگان پیش بینی می شود.

غرق شدن شناگران و شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در کارهای دریایی در ساحل و فراساحل از مخاطرات این وضعیت جوی است بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و غواصی، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و محدودیت در کارهای شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی خصوصاً در فراساحل سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ ضمن اشاره به افزایش ارتفاع موج ۱ تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲ متر آورده است: این وضعیت جوی چهارشنبه (۲۷ اسفندماه) برای مناطق شمالی خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، جمعه (۲۸ اسفندماه) برای مناطق مرکزی خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر، شنبه (۳۰ اسفندماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان، یک شنبه (اول فروردین ماه) برای دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان و دوشنبه (۲ فروردین ماه) برتی تنگه هرمز، دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، لطمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و کارهای شیلاتی سفارش می کند.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/12/27
19:27:56
0.0 / 5
837
تگهای خبر: آب , تبلیغات , حفاظت , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است