ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا (7 اردیبهشت) و وقوع رگبار باران در شمال غرب،  غرب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۶ اردیبهشت) در استان های اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی همین طور در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز خصوصاً طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

وی افزود: طی امروز (۶ اردیبهشت) احتمال وقوع تگرگ و باد و گرد و خاک در نواحی مرکزی کشور و در استان های اصفهان، یزد، کرمان و فارس وجود دارد.

ضیاییان افزود: طی فردا (۷ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و استان های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، شمال فارس و کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی این مدت وقوع تگرگ در مناطق مستعد و ورود گرد و خاک از کشورهای همسایه به غرب ایران دور از انتظار نیست، اظهار داشت: فردا (۷ اردیبهشت) شدت بارش در شمال غرب کشور خواهد بود همین طور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به تدریج در سواحل دریای خزر شروع می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) بارش در سواحل دریای خزر با شمالی شدن جریان ها تشدید خواهد شد، اظهار نمود: در شمال غرب، برخی مناطق غرب و دامنه های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

به گفته ضیاییان طی روز پنج شنبه (۹ اردیبهشت) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، برخی نواحی مرکزی، شرق و جنوب شرق رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست همین طور طی روز جمعه ناپایداری ها در نوار شمالی کشور و بخش هایی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ اردیبهشت) با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش نسبی دما در حدود ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در سواحل دریای خزر رخ می دهد همین طور طی این مدت دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

وی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۷ اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) نیز قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1400/02/06
13:53:12
5.0 / 5
656
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است