برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان

برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان

به گزارش لوازم حیوان خانگی همدان دبیر جشنواره ˮمهربان با طبیعتˮ از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه آثار نقاشی ۲۰ در ۲۰ با مبحث طبیعت و محیط زیست از ۱۲ تا ۱۶ مردادماه در عمارت نظری همدان اطلاع داد.


سعیده آقاخانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که ساعات بازدید از این نمایشگاه ۸ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ است، اظهار نمود: در این نمایشگاه آثار برتر رسیده به دبیرخانه جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ مهربان با طبیعت در معرض نمایش و فروش علاقه مندان قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه نخستین فروشگاه و اکسپوی نقاشی در سال جدید در همدان است، خاطرنشان کرد: اهداف این رویداد فرهنگی، هنری تزریق فضای نشاط و سرزندگی در شهر همدان، توجه به اقتصاد هنر، استفاده از هنر نقاشی به مثابه یک رسانه برای القای مفهوم حفظ محیط زیست، پیوند هنر و محیط زیست برای افزایش توجه عمومی به اهمیت مبحث است.
آقاخانی افزود: از زمانی که بیماری کرونا فراگیر شده است در همدان شاهد کاهش فعالیتهای فرهنگی و هنری بوده ایم این مساله با عنایت به سابقه تمدنی و فرهنگ مردم، تأثیرات منفی داشته است به صورتی که سرزندگی را از شهر گرفته و پویایی در آن به صورتی که قبلا وجود داشت حس نمی گردد.
وی تصریح کرد: از طرفی هنرمندان در عرصه های متعدد بخصوص هنرهای تجسمی و حتی موسیقی شاهد توقف نمایشگاه ها، کنسرت ها و رویدادهای هنری و فرهنگی بوده اند که انزاوی هنر و فرهنگ در همدان در سالهای اخیر را رقم زده است.
آقاخانی اظهار نمود: در رویداد هنری پیش رو با عنایت به بحران های محیط زیستی، تنش های آبی و عواقب محیط زیستی که به دنبال آن برای زیستگاه ها و طبیعت و پهنه های آبی و تالابی کشور بوجود آمده است، بر آن شدیم تا هنر نقاشان سراسر کشور را در راه حفظ محیط زیست و یادآوری این نکته که ما در طبیعت زندگی می نماییم و بخشی از ذات طبیعت هستیم نه فرمانروای آن به کار بگیریم.
وی افزود: معتقد هستیم اگر این بینش در جامعه عمق پیدا کند و همچون نیاکانمان به سازگاری با طبیعت رو بیاوریم و به فکر تغییرات اساسی و تخریب آن نباشیم، خیلی از مسائل در حوزه کلان و خرد حل خواهد شد و حتی این تغییر بینش بر روی فرهنگ ما هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
دبیر این رویداد فرهنگی، هنری مطرح کرد: سازمان محیط زیست استان همدان سال قبل جشنواره و نمایشگاه مجازی عکس و فیلم محیط زیست استان را برگزار کرد و سال جاری هم پیوند هنر و محیط زیست را در استان با جشنواره و اکسپوی نقاشی های ۲۰ در ۲۰ کلید زد.
آقاخانی خاطرنشان کرد: هر اثر این نمایشگاه به مبلغ بسیار مناسب ۲۰۰ هزار تومان به نفع صاحب اثر و هنرمندان حاضر در نمایشگاه به فروش خواهد رسید که می تواند انگیزه بخش هنرمندان نقاشی بوده و در آشتی همه اقشار مردم با اصالت هنر موثر باشد و به اصلاح ذائقه هنری افراد بیانجامد.
وی با اشاره به اینکه تابحال تعداد آثار رسیده به جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ به بیشتر از ۱۸۰ اثر رسیده است، اظهار داشت: خوشبختانه از استان هایی مانند همدان، خوزستان، تبریز، مرکزی، تهران، فارس، کهکیلویه وبویراحمد، یزد، ایلام، لرستان، زنجان و مازندران در این جشنواره شرکت کردند و با آخر داوری توسط اساتید هنر و گرافیک دانشگاه بوعلی سینا در آئین اختتامیه به سه اثر برتر جوایز و لوح افتخار اهدا خواهد شد و سایر آثار واجد شرکت در نمایشگاه، در معرض نمایش و فروش قرار می گیرند.1400/05/08
14:11:14
5.0 / 5
588
تگهای خبر: آب , تالاب , زندگی , زیستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است