رئیس اداره محیط زیست اندیمشك:

احیای نذر طبیعت برای یاری محیط زیست اندیمشک انجام می شود

احیای نذر طبیعت برای یاری محیط زیست اندیمشک انجام می شود

رییس اداره محیط زیست اندیمشک با اشاره به ارسال یک هزار و 500 کیلوگرم علوفه به منطقه چل پای اندیمشک از طرف خیران اظهار داشت: احیای نذر طبیعت برای یاری محیط زیست این شهرستان انجام می شود.سعید عیدی گماری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در فرهنگ های باستانی جانداران هر کدام جایگاه و نماد خاصی در نزد انسان ها دارند و احترام به طبیعت و جانداران از اهمیت بالایی برخوردارست.
وی اضافه کرد: خیلی از افراد دین ایران باستان زردشت را نخستین دینی می دانند که پاسدار محیط زیست بوده و برای پاکی آب و آتش زبان زد مردمان در عصر خود بوده است.
رئیس اداره محیط زیست اندیمشک اظهار داشت: بهمنگاه یکی از آئین های ایرانیان باستان در زمینه مراقبت از محیط زیست بوده و در این امر روز طبیعت در جشن نوروز باستانی بیان کننده سلامت محیط زیست است.
اهدای ۲ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم علوفه
وی اضافه کرد: با تدبر در قرآن کریم جایگاه طبیعت در دین مبین اسلام را در نام گذاری سوره هایی با نام رعد، نحل، نور، عنکبوت، نجم، بقره، شمس، حدید، لیل، قمر بیان کننده این اهمیت و اهتمام حراست از محیط زیست بعنوان برهانی بدیهی نام برد.
عیدی گماری اظهار داشت: خشک سالی پدید آمده امروز طبیعت و محیط زیست نیازمند توجهی بیش از گذشته دارد که دراین زمینه احیای نذر محیط زیست از قبیل ساخت آبشخور، تامین علوفه و خدمات درمانی مورد نیاز می تواند گامی مؤثر برای حراست از محیط زیست باشد.
رئیس اداره محیط زیست اندیمشک اشاره کرد: در دو مرحله توسط خیران ۸۰۰ کیلوگرم علوفه به منطقه حفاظت شده چهل پا اندیمشک برای تامین نیاز کل و بزهای کوهی اهدا شد.
وی اضافه کرد: امروز نیز در امتداد توجه به تعالیم دینی و فرهنگ ایرانی یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم علوفه برای تامین نیاز کل و بزهای منطقه چل پا باتوجه به خشک سالی موجود از طرف خیران اندیمشکی اهدا شد.
عیدی گماری اظهار داشت: باتوجه به شرایط جوی و خشک سالی اخیر هیچ نوع رستنی هم اکنون جهت استفاده کل و بزها در منطقه حفاظت شده در عمل وجود نخواهد داشت و این امر توجه بیشتر را برای حراست از اینگونه تحت حفاظت بیان می کند.
رئیس اداره محیط زیست اندیمشک عنوان کرد: تا حالا در سه مرحله و در مجموع دو هزار و ۳۰۰ کیلوگرم علوفه برای تامین نیاز کل و بزها در منطقه حفاظت شده چل پا از طرف خیران تامین و اهدا شده است.

1400/06/02
22:08:30
5.0 / 5
497
تگهای خبر: آب , حفاظت , خدمات , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است