مگنت شیشه پاک کن اکواریوم

مگنت شیشه پاک کن اکواریوم

لوازم حیوان خانگی: در دنیا تعداد زیادی از مردم که آکواریوم آب شیرین دارند اقدام به تبدیل آن به آکواریوم پلنت یا آکواریوم گیاهی میکنند، زیرا راه اندازی آکواریوم پلنت از راه اندازی آکواریوم آب شور کم هزینه تر است و زیبایی دو چندانی به فضای قرار گیری آن میدهد.


10 ماهی پر طرفدار آکواریوم پلنت و تجهیزات مورد نیاز آنها!

آکواریوم پلنت یکی از زیباترین آکواریوم های جهان است که تلفیقی از دریا و جنگل است و باعث میشود با نگاه کردن با آن احساس شادابی خاصی به فرد داده شود. در دنیا تعداد زیادی از مردم که آکواریوم آب شیرین دارند اقدام به تبدیل آن به آکواریوم پلنت یا آکواریوم گیاهی میکنند، زیرا راه اندازی آکواریوم پلنت از راه اندازی آکواریوم آب شور کم هزینه تر است و زیبایی دو چندانی به فضای قرار گیری آن میدهد.

برای اینکه زیبایی آکواریوم پلنت را بیشتر کنید نیاز دارید ماهی های سازگار با آب شیرین را به آن اضافه کنید؛ زیرا آکواریوم پلنت یا گیاهی یکی از انوع آکواریوم های آب شیرین است. چند نوع از ماهی های زیبای آکواریوم گیاهی را در ادامه خدمت شما معرفی میکنیم تا در هنگام خرید ماهی و مهیا کردن شرایط آکواریوم برای آن با مشکل مواجه نشوید:

اولین ماهی که زیبایی خاصی دارد و شرایط نگهداری از آن در آکواریوم های گیاه آسان است و به سرعت تکثیر میشود، ماهی نئون تترا است. این ماهی براق و بسیار زیبا است و بدن آن با رنگ های قرمز و آبی پوشیده شده است، وجود این ماهی ها در آکواریوم های گیاهی زیستگاه اصلی و طبیعی آنها را بازسازی میکند و باعث شادابی بیشتر آنها میشود. البته نئون تترا کمی ضعیف است و باید شرایط مناسب آب مانند سیستم فیلتراسیون کامل و هوادهی و اکسیژن رسانی قوی از طریق پمپ هوای مخصوص آکواریوم که از تجهیزات اصلی و اولیه راه اندازی هر آکواریوم گیاهی است بهره مند باشد.

دومین ماهی که زیبایی خاصی به آکواریوم گیاهی میدهد نئون کاردینال است، قیمت این ماهی ها کمی بالاتر از نئون تترا است، اما مقاوممت بالاتری نسبت به شرایط مختلف آکواریوم دارد و قوی تر است. با این وجود برخورداری از سیستم فیلتراسیون و پمپ هوای قوی و مناسب برای این نوع ماهی ها هم بسیار مناسب است. یعنی از بهترین برندهای موجود در ایران برای پمپ هوا، برند سوبو است و این امکان را به شما میدهد تا سال های  زیادی از آن استفاده کنید. خرید این پمپ هوا از سایتی مانند آکواتول بسیار آسان است.

سومین ماهی مناسب آکواریوم های پلنت رازبورا دلقک است که بسیار آرام و صلح جو است و از مزیت های این ماهی آن است که به وفور در ایران میتوانید آن را پیدا کنید، نگهداری از این نوع ماهی در آکواریوم های گیاهی بسیار آسان است و برای بالا تر بردن مدت زندگی آنها باید کیفیت آب را از طریق سیستم فیلتر قوی آکواریوم و پمپ هوا یا اکسیژن افزایش دهید.

زبرا دنیو از دیگر ماهیه ای صلح جو و آرام آکواریوم گیاهی است که در دسته گیاهان علف خوار هم قرار میگیرد، البته زبرا دنیو ها تنها علف خوار نیستند و در اصل یک ماهی همه چیز خوار هستند و به غذاهای خشک و منجمد علاقه زیادی نشان میدهند. این ماهی ها بسیار شیطان و بازیگوش هستند و  در میان گیاها و جلبک های آکواریوم و وسایل تزئینی مانند تخته سنگ های آکواریومی مدام مشغول بازی هستند. اگر از این ماهی ها در آکواریوم پلنت خود نگهداری مکنید بهتر است از پمپ هوا برند هایلا استفاده کنید تا به دلیل داشتن پیچ تنظیم خروجی هوا در روز با توجه به وجود گیاهان در آکواریوم میزان خروجی هوا را کمتر کنید.

در آکواریوم های گیاهی باید موادی مانند نیترات و نیتریت از آب کاملا حذف شوند تا زندگی گیاهان آکواریومی و ماهیان آن به خطر نیوفتد، به همین دلیل نیاز به یک فیلتر تصفیه کوچک که فضای زیادی را نگیرد و زیبایی آکواریوم ما را بهم نریزد نیازمندیم، با توجه به نظر کارشناسان استفاده از فیلتر تصفیه آب داخلی برند سوبو بسیار مناسب است زیرا علاوه بر حذف مواد معلق در آب بخاطر داشتن اسفنج های بیولوژیکی و سرامیک ونیز بیوبال جهت باکتری سازی قابلیت حذف مواد شیمیایی وسمی مانند نیترات ونیتریت و آمونیاک را هم دارد. همچنین این مدل فیلتر قابلیت استفاده به عنوان واتر پمپ جهت جابجایی آب از مخزن های مختلف را دارد و کاملا ضد آب است و فروشگاه آکواتول این محصول را در صورت خرید شما تضمین میکند.

کیلی فیش دلقک ها یکی از انواع مختلف ماهی های مناسب آکواریوم پلنت هستند که به دلیل رنگارنگ بودن آنها طرفدارن زیادی دارند. این نوع ماهی بسیار صلح جو است نگهداری از آن بسیار ساده است، این نوه ماهی ها در دسته های 5 تا 7 تایی نگهداری میشوند و به همین دلیل است که نیاز به اکسیژن زیادی دارند و اگر با ماهی های دیگر در آکواریوم پلنت زندگی کنند نیاز بیشتری به پمپ هوا که وظیفه اکسیژن رسانی به ماهی ها را دارد را پیدا میکند. یکی از پمپ هوا هایی که مناسب است برند آکواتک است و که دارای پایه های پلاستیکی جهت ثابت ماندن و جلوگیری از نویز پمپ است و صدای کمی دارد و باعث آزار و اذیت شما نمیشود. این پمپ هوا کم مصرف است و به همین دلیل هزینه برق شما بالا نمیرود. سفارش این پمپ هوا از سایت و فروشگاه آکواتول به همراه تخفیف است و همچنین تضمین دارد. نگهداری ماهی های کیلی فیش دلقک در آکواریوم های دربسته بسیار اهمیت دارد زیرا این ماهی ها عادت دارند که از آب بیرون بپرند.

ماهی های رنگین کمان ماداگاسکاری از زیباترین نوع ماهی آکواریوم پلنت است و بدن براق و بسیار زیبایی دارد و روی آن یک نوار سیاه و نقره میتواند مشاهده کنید. نگهداری از این ماهی ها در آکواریوم پلنت بسیار مناسب است زیرا؛ گیاهان مکان بسیار مناسبی برای تخم گذاری این نوع ماهی هستند. غذای این نوع ماهی ها کوچک و باریک است و البته از گیاهان آکواریوم نیز تغذیه میکند، پس لازم است به گیاهان خود کود مایع مخصوص بدهید تا بهتر رشد کنند و ماهی های رنگین کمان ماداگاسکاری و دیگر ماهی های آکواریوم پلنت بتوانند به خوبی از گیاهان تغذیه کنند و خوشحال باشند.

از ماهی های آکواریوم پلنت که حداکثر 5 سال عمر میکند و در دسته های 6 تایی باید نگهداری شود تترا طلایی است که با دیگر ماهی ها کوچک آکواریوم پلنت سازگاری زیادی دارد و میتوانید او را با  دادن کود های مولتی ویتامین، مایع به گیاهان و سرسبز و زیباتر شدن آنها خوشحال کنید زیرا؛ این نوع ماهی از برگ گیاهان درون آکواریوم هم تغذیه میکند و البته به دلیل تعداد بالای دسته ها برای نگهداری استفاده از پمپ هوا و فیلتر های مناسب برای بالا رفتن کیفیت آب و فراهم کردن زندگی مناسب آنها بسیار مناسب است.

اگر به تازگی آکواریوم پلنت خود را راه اندازی کردید بهترین نوع ماهی برای شما، ماهی مولی است. این ماهی همه چیز خوار است و با سایر ماهیان گیاه خوار سازگاری زیادی دارد. ماهی مولی رنگ های زیبایی مانند نقره ای، سیاه، قرمز و نارنجی و... دارد این ماهی میتواند به عنوان پادشاه آکواریوم گیاهی شما انتخاب شود. میتوانید برای خوشحال کردن این ماهی گیاهان سالمی را در آکواریوم خود پرورش دهید، و با دادن کود گیاهان آکواریومی، به گیاهان درون آکواریوم ماهی های مولی خود را خوشحال کنید و سلامت آنها را تضمین کنید. با خرید کود مایع مولتی پروفیتو از برند ایزی لایف که بسیار پرطرفدار است از فروشگاه آکواتول گیاهان سالم و شادابی را برای ماهی های آکواریوم پلنت خود مخصوصا ماهی های مولی پرورش دهید.

هر آکواریومی علاوه بر سیستم فیلتراسیون و پاورهد ها نیاز به یک لجن خوار دارد که سنگ ها و شیشه آکواریوم را به طور کامل تمیز کند و البته با ظاهر خود باعث زیبایی بیشتر آکواریوم شود. در آکواریوم گیاهی به دلیل کوچک بودن ماهی ها و رنگارنگ بودن آنها نیاز به یک لجن خوار کوچک و خوش رنگ است. کت فیش طلایی نام یک جلبک خوار و لجن خوار پر  طرفدار است که از پر طرفدار ترین ماهی ها در آکواریوم پلنت است. استفاده از این جلبک خوار در آکواریوم های پلنت برای پاکسازی کامل ذرات و کثیفی هایی که سیستم فیلتر و پاورهد نمیتواند آنها را از بین ببرد بسیار ضروری است. همچنن به دلیل صلح جو بودن ماهی های آکواریوم پلنت ماهی کت فیش طلایی بسیار مناسب است زیرا خود آن یک ماهی صلح جو است.

اگر میخواهید ماهی زیبا و چشم نواز با دم و باله های خاص در آکواریوم پلنت و گیاهی خود داشته باشید ما به شما ماهی گوپی را پیشنهاد میدهیم. گوپی ها ماهی های دوست داشتنی و زیبا هستند که به فضای آکواریوم شما نمای خاصی میدهند. این ماهی ها شنا کردن در میان گیاهان آکواریوم را بسیار دوست دارند و به دلیل دم زیبایی که دارند با حرکت بین گیاهان آکواریومی تصویر زیبایی را به شما ارئه میدهند. ماهی های گوپی بسیار پر جنب و جوش و بازیگوش هستند و با نگهداری چندین ماهی گوپی در آکواریوم پلنت میتوانید حس سرزندگی را به خود هدیه دهید.

ما؛ در این نوشته تنها 10 نوع از زیباترین ماهی های آکواریوم آب شیرین و آکواریوم پلنت را به شما معرفی کردیم اما ماهی های زیبا و چشم نواز دیگری مانند دیسکس، تترا کنگو، تترا چشم چراغی، رزی بارب، بارب شش خط، تایگر بارب و … نیز وجود دارند که طرفداران زیادی دارند و باعث زیبای آکواریوم پلنت هستند و نگهداری از آن ها در صورت بالا بردن کیفیت آب از طریق استفده از پمپ هوا و همچنین سیستم فیلتراسیون مناسب بسیار راحت است. به طور کلی ماهی هایی از خانواده های تتراها، بارب ها، کت فیش ها، حلزون ها و رنگین کمان ها، گزینه های مناسبی برای نگهداری در آکواریوم های پلنت و گیاهی  هستند و شما میتوانید در پایان یک روز کاری با نگاه کردن به آکواریوم پلنت خود که ترکیبی از دریا و جنگل است لذت ببرید.

علاوه بر نگهداری صحیح و فراهم کردن شرایط مناسب برای ماهی های یک آکواریوم، نگهداری صحیح از گیاهان آکواریومی هم اصلی مهمی برای داشتن یک آکواریوم پلنت زیبا است. گیاهان آکواریومی نیاز به خاک و بستر مناسب برای رشد دارند ولی برای رشد نیاز به کود ها و ویتامین هایی دارند که در محیط آبی کمتر از خشکی در دسترسی است.

آهن، پتاسیم، منگنز، روی، منیزیم، مس، سولفور، فسفر، کلسیم، کربن و... از موارد مورد نیاز برای رشد . سالم ماندن گیاهان درون آب هستند و شما میتوانید این کود ها را به صورت مایع و قرص  به در اختیار گیاهان آکواریوم خود قرار دهید که البته ما استفاده از کودهای مایع را به شما پیشنهاد میدهیم زیرا هم قیمت مناسب تری دارند و هم برای مدت بیشتری میتوانید از آن استفاده کنید. نگران نباشید کودهای مایع برای ماهی ها هیچ ضرری ندارد و تنها برای گیاهان درون آکواریوم مفید است. بهتر است کودهای مایع مولتی پروفیتو را خریداری کنید تا نیاز به خرید چندین کود و گیج شدن هنگام کودهی به گیاهان نباشد. این کودها باعث زیبایی و سبزتر شدن و جلوگیری از پژمردگی گیاهان آکواریومی میشوند.

برندهای متعددی از کودهای گیاهی در بازارهای ایران موجود است اما از بهترین نوع کودهای مایع آکواریوم پلنت میتوان به برندهای ایزی لایف و میکروب لیفت اشاره کرد. این کودها قیمت مناسبی دارند و البته برند ایزی لایف بسیار پر طرفدار تر است و همچنین عملکرد بهتری برای گیاهان تا به حال داشته است.

اگر گیاهان شما دچار مشکل شدند بهتر است بر اساس مشکلی که برای آنها به وجود آمده است با مشورت با متخصصان و فروشگاه های گیاهی و پرسش در سایت ها کود مناسب برای خوب شدن حال آنها را به صورت جداگانه به گیاهان خود بدهید و بعد از بهبود کامل آنها روند دادن کود مولتی را دوباره از سر بگیرد. اما در دادن کود به گیاهان آکواریومی زیاده روی نکنید و تنها به همان اندازه ای که روی بسته بندی و بطری کود مورد نظر شما ذکر شده است را به آب اضافه کنید. زیرا زیاد دادن کود به این گیاهان هم باعث خرابی و پژمردگی آنها میشود.

همانطور که گفتیم خرید این کود ها به روش های گوناگون ممکن است، در دوران کرونا و خطرناک بودن رفتن به مکان هایی مانند فروش تجهیزات آکواریومی کمی سخت و پر ریسک است، به همین دلیل سفارش این کودها از سایت های فروش تجهیزات آکواریوم پلنت که دارای تخفیف های مختلف برای رضایت بیشتر مشتریان و مناسب با درآمد در دوران قرنطینه کرونا توصیه میشود.

یکی از این سایت های فروشگاهی تجهیزات آکواریوم که چندین سال است به صورت تخصصی کار میکند، سایت آکواتول است البته در این سایت شما میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرد و مشاوره رایگاه برای خرید هر کدام ازتجهیزات مانند دستگاه فیلتر و پاورهد و پمپ هوا و کود ها و.... دریافت کنید.

محلول آکواریوم

محلول باکتری آکواریوم

محلول ضد حلزون آکواریوم

محلول ضد جلبک آکواریوم

محلول ضد کلر آکواریوم

محلول ضد قارچ آکواریوم

محلول چسب آکواریوم

محلول ضد عفونی آکواریوم

محلول های اکواریوم

محلول استارتر آکواریوم

محلول ضدعفونی آکواریوم

محلول کربن اکواریوم

محلول اب اکواریوم

محلول باکتری اکواریوم

محلول باکتری ساز آکواریوم

محلول ضد باکتری آکواریوم

محلول باکتری برای آکواریوم

محلول بلک واتر آکواریوم

محلول تمیز کننده آکواریوم

محلول چسب اکواریوم

محلول آبی رنگ آکواریوم

محلول سیف کننده آکواریوم

محلول شفاف کننده آکواریوم

محلول ضد عفونی اکواریوم

محلول ضد آمونیاک آکواریوم

محلول عناصر کمیاب آکواریوم

کود محلول آکواریوم

محلول گیاهان اکواریوم

محلول مس اکواریوم

محلول مناسب آکواریوم

محلول نیتروژن آکواریوم

محلول ویتامین آکواریوم

محلول ید آکواریوم

کود مایع آکواریوم

کود مایع آکواریوم گیاهی

کود مایع اکواریوم پلنت

کودهای مایع اکواریوم

انواع کود مایع اکواریوم

طریقه استفاده کود مایع اکواریوم

ساخت کود مایع برای اکواریوم گیاهی

بهترین کود مایع برای اکواریوم پلنت

ساخت کود مایع آکواریوم

ساخت کود مایع برای آکواریوم

کود مایع برای آکواریوم گیاهی

کود مایع برای اکواریوم

بهترین کود مایع برای آکواریوم گیاهی

کود مایع آکواریوم پلنت

خرید کود مایع آکواریوم

زمان استفاده از کود مایع در اکواریوم

کود مایع دست ساز آکواریوم گیاهی

قیمت کود مایع اکواریوم

کود مایع برای اکواریوم گیاهی

کود مایع برای گیاهان آکواریومی

کود مایع گیاهان آکواریومی

1400/06/22
13:09:42
5.0 / 5
668
تگهای خبر: رپورتاژ , جنگل , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است