بیمه ایران بچه

بیمه ایران بچه

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیزی است که حتما تا به حال حتی برای یکبار هم که شده آن را شنیده اید و میدانید که شرکت های بیمه ای مختلف از خصوصی تا دولتی این بیمه را ارائه میدهند.


بهترین حساب آتیه فرزندان

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیزی است که حتما تا به حال حتی برای یکبار هم که شده آن را شنیده اید و میدانید که شرکت های بیمه ای مختلف از خصوصی تا دولتی این بیمه را ارائه میدهند! البته این بیمه نامه های مختلفی دارد مانند بیمه زنان خانه دار، بیمه زندگی و البته چیزی که بیشتر مردم به آن توجه میکنند بیمه آتیه فرزندان است.

اگر شما هم جزو خانواده هایی هستید که به فکر آینده فرزندان و کودکان خود هستند، ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که بهترین سرمایه گذاری برای دوران نوجوانی و جوانی کودکان چیست و حتما برای کودک خود به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت میگردید که هیچ ضرری در آن وجود نداشته باشد و مبلغی که کودک دلبندتان میگیرد مطابق با تورم و شرایط و قدرت خرید آن زمانش باشد. سرمایه گذاریی که انجام میدهید باید قدرت پولتان را چندین برابر کند نه اینکه آن را کاهش دهد همچنین تحریم و تورم های ایران نباید روی آن تاثیر منفی داشته باشد، زیرا بحث برای آینده کودک است نه آینده یک بزرگسال.

درچند سال اخیر با توجه به مشکلات زیبادی مانند تحریم و تورم و نیز پایین آمدن قدرت خرید خانواده ها، بیشتر پدر و مادرها در انتخاب بهترین سرمایه گذاری برای کودکان خود با مشکل مواجه شده اند و حتی آنهایی هم که مزیت و سود بالای  بیمه عمر و سرمایه گذاری را نسبت بانک و بورس و... متوجه شده اند در انتخاب بهترین شرکت برای خرید بیمه عمر به مشکل برخورده اند.

حال ما در این نوشته میخواهیم برای افرادی که از مزیت های بی شمار بیمه عمر و سرمایه گذاری برای آینده کودکانشان اطلاعی ندارند، ویژگی ها و مزیت های این سرمایه گذاری را معرفی کنیم و افرادی را که برای انتخاب بهترین شرکت بیمه برای سرمایه گذاری سر در گم شده اند راهنمایی کنیم. ما در این مقاله بهترین روش سرمایه گذاری در ایران برای آتیه کودکان با استفاده از بیمه عمر و سرمایه گذاری آتیه فرزندان را به شما معرفی میکنیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید!

بهترین سرمایه گذاری برای آتیه فرزندان

میتواند سرمایه گذاری در بورس باشد و اگر شما با سرمایه گذاری در بورس آشنایی دارید میتوانید به طور مستقیم اقدام کنید و اگر هم تخصصی ندارید میتوانید از یک فرد ماهر و متخصص در ایران کار بخواهید سهام های شما را مدیریت کند. البته در این صورت بخشی از سود را آن فرد برداشت میکند به عنوان حق الزحمه حتی ممکن است سودی عاید شما نشود اما به دلیل اینکه برای سهام های شما وقت گذاشته مبلغی را از شما دریافت کند. همچنین در بازار ایران که هیچ چیز ثابت نیست، معلوم نیست که در آینده چه مبلغی برای فرزند شما باقی میماند. پس حتما متوجه شدید که این سرمایه گذاری ریسک بالایی دارد و حتی ممکن است مبلغ کمی به فرزندان برسد. خیلی از پدرها و مادر ها به این نتیجه رسیده اند که بورس، بهترین حساب آتیه فرزندان نیست.

دسته ای از پدرها و مادرها بر این باورند که خرید طلا برای فرزندان میتواند یک سرمایه گذاری خوب باشد، البته فکر درستی هم هست زیرا طلا همیشه ارزش بالایی دارد و ارزش آن اُفت نمیکند. اما مشکلی که در این گونه سرمایه گذاری وجود دارد این است که طلا در دسترس است و هر زمان که پدر یا مادر به مشکل مالی برخوردند سریعا تصمیم به فروش آن میگیرند و به این صورت سرمایه گذاری بلند مدتی که برای کودک خود کرده بودند را از دست میدهند. سرمایه گذاری در بانک هم به همین صورت است و حتی سودی که بعد از 30 سال یا 20 سال برای کودک شما واریز میشود متناسب با قیمت ها و زندگی در زمان نوجوانی و جوانی آنها نیست. پس میتوانیم بگوییم این نوع سرمایه گذاری ها نیز بهترین حساب برای آتیه فرزندان ما نیستند.

اما روش سومی نیز وجود دارد که خانواده های زیادی به تازگی به آن پی برده اند و با توجه به مزیت های بیشماری که دارد آن را برای آتیه فرزندانشان انتخاب کرده اند، حتی دیگر نگران این مسئله نیستند که در شرایط سخت اگر به پول نیاز داشتند تمام سرمایه فرزند خود را خرج کنند و یا از ارزش آن با تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی ایران کم بشود، حتی میدانند اگر حادثه ای برای کودکانشان پیش آمد میتوانند روی این سرمایه گذاری حساب کرده و مشکل  کودک خود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای درمان کنند. این سرمایه گذاری که در تمامی کشور های اروپایی و آمریکایی رایج است و به عنوان یک الزام برای تمامی کودکان از بدو تولد است، بیمه عمر و سرمایه گذاری می باشد.

 

سرمایه گذاری در بیمه عمر

و سرمایه گذاری میتواند بهترین روش برای آتیه فرزندان شما باشد. در زمان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری شما به عنوان سرپرست باید ماهانه یا سالانه مبلغ خیلی کمی را به حساب بیمه ای فرزندتان واریز کنید، در هر سال سود روزشماری به عنوان سود مشارکت در منافع و نیز سودی تضمینی که بیمه مرکزی آن را تعیین کرده به حساب بیمه ای کودک شما واریز میشود؛ در نهایت همه این مبالغ جمع آوری میشوند و در بلند مدت یعنی بین 10 تا 30 سال سرمایه بزرگی خواهند شد. سودهای مشارکت در منافع از سرمایه گذاری شرکت های بیمه ای در پروژه های مختلف و بزرگ حاصل میشود و همین باعث چندین برابر شدن سرمایه شما و حساب آتیه فرزندانتان خواهد شد.

یکی دیگر از خوبی های سرمایه گذاری در بیمه عمر و سرمایه گذاری آتیه فرزندان این است که شما میتوانید بین 5 تا 20 درصد انتخاب کنید که سرمایه شما سالانه بر اساس تورم بالاتر برود و از این رو فرزند شما در پایان بیمه نامه و در دوران اوج جوانی خود مبلغی را دریافت مکند که نیازهایش را مطابق با هزینه های آن زمان تامین میکند. تامین هزینه تحصیل فرزندان، تامین هزینه ازدواج، تامین هزینه مسکن و … از مواردی هستند که با داشتن بیمه تامین آتیه فرزندان در آینده بسیار ساده می‌شوند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

حتی به فکر پدرها و مادر ها در شرایط سخت اقتصادی بوده است و این امکان را فراهم کرده که بعد از گذشت 2 سال از بیمه نام فرزندشان بتوانند وامی را به میزان 90% اندوخته بیمه ای دریافت کنند بدون اینکه کمترین ضرری به سرمایه گذاری فرزندشان وارد شود. در این صورت هم مشکل  مالی خانواده برطرف میشود و هم به سرمایه گذاری و پس انداز فرزندشان آسیبی وارد نمیشود. البته لازم به ذکر است که برای دریافت این وام هیچ نیازی به ضامن نیست و تنها ضامن بیمه نامه فرزند شما نزد شرکت بیمه ای است.

بیمه عمر

و تامین آتیه فرزندان توسط شرکت های بیمه ای مختلفی ارائه میشود که هرکدام شرایط تقریبا یکسانی دارند. اما با توجه به مدارکی که از بیمه مرکزی به دست آمده است بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری برای تامین آتیه فرزندان، را در سال 1400 شرکت بیمه ما ارائه میدهد. زیرا با نگاهی به پیشینه این بیمه در سال های قبل متوجه میشویم که بالاترین میزان سود مشارکت در منافع را شرکت بیمه ما در سال 1399 به میزان 41% داشته و توانسته در مدت 10 ساله تاسیس خود در بین بیمه های اتکایی قرار بگیرد و دیگر شرکت های بیمه ای را در صورت ورشکست شدن حمایت مالی کند. علاوه بر این مزیتی که شرکت بیمه ما نسبت به دیگر شرکت های بیمه ای دارد این است که سود های خود را درست در پایان هر سال بیمه ای و در سر رسید بیمه ای به حساب فرد واریز میکند، و با این شرایط به این سود در سال بعد هم سود تعلق میگیرد.

سقف پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری برای آتیه فرزندان نیز بسیار بالاتر از دیگر شرکت ها است و با این سقف پوشش ها خیالتان از بابت هر حادثه و بیماری  که ممکن است خدایی ناکرده به سراغ کودک دلبندتان بیاید راحت باشد و تنها به سلامتی فرزندتان فکر کنید نه هزینه های درمان و بیمارستان و داروها.

در اصل شما با خرید بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان از بیمه ما هم برای آینده کودک دلبندتان سرمایه گذاری انجام داده اید و هم او را در برابر بیماری ها و حوادث غیر منتظره که حتی ممکن است در حین بازی و یا در راه مدرسه برایش پیش آید بیمه کرده اید! بیمه عمر و تامین آتیه کودکان با توجه به اینکه سن بیمه شده پایین میباشد از لحاظ پوششی دارای شرایط خاصی است زیرا در اکثر شرکت های بیمه ای مانند شرکت بیمه ما ارائه پوشش های بیمه ای بسته به سن بیمه شده است، در این صورت شما با بیمه کردن کودکان از بدو تولد میتوانید سود و اندوخته بسیار بالاتری نسبت به سن 10 یا 20 سالگی برای فرزندتان ایجاد کنید.

در شرکت بیمه ما پوشش امراض خاص برای کودکان از یک سالگی به بعد فعال میشود زیرا هزینه بیماری های خاص بالا است و برای والدین بسیار این هزینه ها سنگین هستند، و البته معمولا بیماری هایی مانند سرطان و ... از سن یک سالگی به بعد کم کم در فرد ظاهرمیشوند و هرچه زودتر برای آن اقدام شود بهبودی هم زودتر میسر میشود.

درکنار پوشش امراض خاص، پوشش های دیگری مانند سرمایه فوت، نقص عضو حادثه و پوشش هزینه های پزشکی در اثر حادثه از دیگر پوشش های این بیمه نامه است که در شرایط خاص میتوانید از آن استفاده کنید. در شرکت بیمه ما بازهم این پوشش ها خیلی سریع تر از دیگر شرکت های بیمه ای فعال میشوند تا بتوانید در شرایط بحرانی از آنها استفاده کنید.

سوالی دیگری که ممکن است برای شما مطرح شود این است که چه مقدار حق بیمه برای کودکان مناسب است؟ معمولا حق بیمه های 2 - 3 میلیونی که به صورت سالانه هستند برای کودکان مناسب هستند و در پایان 20 تا 30 سال سرمایه مناسبی را در آینده  به فرزند شما میدهند. شما میتوانید در زمان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری برای فرزندتان و پس از آن هر زمان که شرایط مالی مناسبی داشتید حق بیمه خود را افزایش یا کاهش دهید و محدودیتی در بیمه عمر و سرمایه گذاری وجود ندارد، هرچه قدر پول بیشتری بپردازید طبیعتا اندوخته و سرمایه بیشتری برای فرزند خود در بزرگسالی به جا میگذارید و زندگی او را بهترین میکنید. حتی میتوانید برای اینکه به شما در پرداخت حق بیمه ها فشار وارد نشود، آن را به صورت 3 ماهه و 6 ماهه پرداخت کنید. البته با پرداخت حق بیمه به صورت سالانه سود روزشماری که به شما تعلق میگیرد بیشتر خواهد بود و سرمایه شما بیشتر میشود. راه های پرداخت حق بیمه نیز در شرکت بیمه ما آسان است زیرا شما یک پنل اختصاصی دارید که میتوانید در آنجا هم اندوخته خود را ببینید و هم خیلی راحت حق بیمه خود را پرداخت کنید و دیگر نیازی نیست که به نمایندگی ها و به باجه های بانکی مراجعه کنید.

 توجه داشته باشید که بیمه نامه فرزند خود را بهتر است به صورت 30 ساله انتخاب کنید زیرا اگر مدت قرارداد بیمه ای را کمتر در نظر بگیردی دیگر نمیتوانید آن را افزایش دهید، این در صورتی است که اگر قرارداد بیمه ای خود را 30 ساله در نظر بگیرید میتوانید در مدت زمان کوتاه تر یعنی بعد از 15 سال یا 20 سال آن را بازخرید کنید. همچنین با شروع شدن جوانی و نوجوانی فرزند دلبندتان و رفتن به مدرسه و دانشگاه حوادث بیشتری ممکن است برای او اتفاق بیوفتد و به همین دلیل داشتن بیمه در آن زمان برایش یک الزام و ضرورت است.

اگر برای فرزندان خود از کودکی بیمه عمر و سرمایه گذاری را تهیه کنید با رسیدن آنها به دوران جوانی و زمانی که نیاز به سرمایه برای شروع کار یا خرید ماشین و... دارند میتوانید مبلغ بازنشستگی آنها را به طور کامل دریافت کرده و یا به صورت یک حقوق ماهانه برای آنها در نظر بگیرید تا فرزندانتان دغدغه های تامین مالی زندگی و گذران زندگی خود را نداشته باشند. البته انتخاب شرکت بیمه ای که پشتوانه قوی داشته باشد تا خیالتان از بابت به وجود آمدن مشکلات گوناگون راحت باشد نیز مهم است. برای مثال شرکت بیمه ما پشتوانه قوی مانند بانک ملت دارد و شما با خیال راحت میتوانید حساب آتیه فرزندتان را در این بیمه بازگشایی کنید.

 

مقایسه بیمه عمر در شرکت های مختلف

افرادی که به دنبال خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری هستند معمولا بین شرکت های بیمه ای مختلف با شرایط مختلف و بیمه نامه ای که ارائه میدهند سر در گم میشوند، بعضی از این افراد به صورت شانسی بیمه عمر را خریداری میکنند و بعضی ها با توجه به گفته های بقیه و حتی بازاریاب های بیمه آن را انتخاب میکنند. اما آیا به نظر شما دریافت چنین بیمه مهمی که میتواند آینده شما را بعد از 20 یا 30 سال دگرگون کند و در شرایط سخت زندگی و در حوادث غیر قابل پیش بینی به صورت کاملا شانسی و بدون تحقیق کردن درست است؟ اگر کمی منطقی فکر کنید متوجه میشوید این کار اشتباه محض است و میتواند باعث به هدر حق بیمه شما شود و یا اگر نخواهیم از بیمه ای که میخریم سود دریافت کنیم و سرمایه خود را بالا ببریم چرا باید بیمه عمر و سرمایه گذاری بخریم؟

در زمان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بیمه عمر و سرمایه گذاری خیلی خوبی برای خود تهیه کنید، این نکات را حتی در سایت بیمه مرکزی نیز میتوانید مشاهده کنید و شرکت های بیمه ای را از این طریق با هم مقایسه کنید. اما ما در اینجا برای شما اصلی ترین نکات در هنگام خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری را می آوریم و سپس بعد از آن جدولی را معروف ترین بیمه های موجود در بازار برای شما ارائه میکنیم تا مقایسه شرکت های بیمه چه از لحاظ سوددهی و چه از لحاظ سقف پوشش ها برای شما آسان و راحت تر شود.

توانگری مالی: یکی از مسائل مهم در زمان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری توجه به توانگری شرکت بیمه مورد نظر است زیرا توانگری نشان دهنده این است که شرکت بیمه در زمان ورشکستگی تا چه میزان توانایی پرداخت تمام حق بیمه بیمه و خسارات بیمه گذاران را دارد. اگر شرکتی در سطح توانگری مالی یک باشد  یعنی توانایی پرداخت همه این ها را دارد.

نسل شرکت بیمه: شرکت های بیمه ای یا تازه تاسیس هستند و یا قدیمی. شرکت های قدیمی به دلیل جا افتاده بودنشان در صنعت بیمه معمولا طرفداران بیشتری دارند اما سود کمتری هم به بیمه گذاران خود میدهند در مقابل شرکت های بیمه ای جدید هستند که مردم در چند سال اول زیاد به آنها اعتماد نمیکنند ولی با مشاهده سود های بالا و توانایی بالا در سرمایه گذاری ها و پشتوانه های قوی که دارند اعتماد مردم هم کم کم به آنها جلب میشود.

پشتوانه: مسئله بعدی که نشان دهنده قابل اعتماد بودن شرکت بیمه ای است پشتوانه آن است که البته پشتوانه بیشتر شرکت های بیمه ای بانک ها هستند مانند بیمه ما که پشتوانه آن بانک ملت است و برای همین است که توانسته در مدت کوتاه 10 ساله اعتماد مردم را به خود جلب کند.

سود مشارکت در منافع: شرکت های بیمه ای دو سود مشارکت در منافع و سود تضمینی میدهند که سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین میشود و در تمام شرکت های بیمه ای نرخ مشخصی دارد. اما تفاوت اصلی شرکت های بیمه ای در میزان سود مشارکت در منافع آنهاست. سود مشارکت در منافه برای شرکت های بیمه ای از طریق سرمایه گذاری مبالغ حق بیمه هر فرد در پروژه های بزرگ عمرانی و... به دست می آید و هر چه بیشتر باشد نشان دهنده موفقیت بیشتر شرکت در این پروژه ها است و البته این سود میتواند اندوخته فرد بیمه گذار بالا ببرد و در زمان بازخرید بسیار به نفع بیمه گذار است.

در ادامه میتوانید جدولی را مشاهده کنید که اطلاعت تمامی شرکت های بیمه ای مطرح در آن وجود دارند و به مقایسه آنها با یکدیگر پرداختیم.

سن بیمه گذار: در بیمه های عمر و سرمایه گذاری سن بیمه گذار نیز مهم است. هرچند که توصیه میشود کودکان و نوجوانان هرچه زودتر بیمه شوند زیرا با توجه به سنی که دراند و کم بودن ریسک در آنها سود و اندوخته در پایان قرارداد بیشتر است نسبت به سنین بالا. اما شرکت های بیمه ای که سن بیمه آنها بالا تر است ارزشی را برای بیمه گذار خود قائل هستند و میگویند هنوز برای خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری و پس انداز دیر نشده است پس اگر از دوران نوجوانی گذر کرده اید و بزرگسال یا جوان محسوب میشود دقت به سن بیمه شده در شرکت بیمه ای را مورد توجه قرار دهید.

پرداخت اقساط: مهم است که بیمه نامه ای که خریداری میکیند مطابق با توانایی مالی شما باشد و بتوانید به موقع آن را پرداخت کنید. معمولا رد شرکت های بیمه پرداخت اقساط به صورن ماهانه، 3 ماهه، 6 ماهه و سالانه و یکجا است. که پرداخت آن به صورت یکجا به دلیل بهره مند شدن از سود روز شمار به نفع بیمه گذار است.

جمع بندی:

اگر بخواهیم بهترین شرکت های بیمه ای را سرمایه گذاری و خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری طبق جدول بالا برای شما بگوییم  میتوانیم به شرکت های : بیمه ما، بیمه ایران، بیمه پاسارگاد و خاور میانه اشاره کنیم.

خیلی از افراد در وهله اول بیمه ایران را انتخاب میکنند زیرا با توجه به پیشینه زیادی که دارد برای همه قابل اعتماد است، اما همانطور که مشاهده میکنید میزان سود مشارکت در منافع آن بالا نیست و همچنین سقف پوشش های مناسبی هم ندارد و البته با خرید این بیمه عمر و سرمایه گذاری نمیتوانید بیمه تکمیلی انفرادی داشته باشید. نکته مهم دیگر در رباطه با بیمه ایران این است که توانگری مالی این شرکت بیمه در سطح دو است پس ریسک سرمایه گذاری در آن بالا است و ما این شرکت را توصیه نمیکینم

شرکت بیمه بعدی که حتما نام آن را زیاد شنیده اید بیمه پاسارگاد است این بیمه از بثیمه های نسل جدید است که حتما در بین آشنایان شما چندین بازاریاب این بیمه وجود دارد و شمارا برای خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از این شرکت دعوات میکنند. اما همانطور که در جدول بالا مشاهده میکیند این بیمه نیز مانند بیمه ایران سود مشارکت در منافع پایینی دارد و حتی سن بیمه گذار هم در این شرکت نسبت به دیگر شرکت های بیمه ای پایین تر است. بیمه پاسارگاد نیز مانند شرکت بیمه ایارن بیمه تکمیلی انفرادی ندراد و شما تها با سقف پوشش های پایین بیمه عمر و سرمایه گذاری میتوانید دریافت کنید. در اصل سرمایه گذاری رد شرکت بیمه پاسارگاد زیاد توصیه نمیشود و خرید بیمه ایران بهتر و به صرفه تر است.

شرکت بیمه بعدی که حتما توجه شما را جلب میکند بیمه خاور میانه است. این بیمه تخصصش بیمه های عمر و سرمیاه گذاری است و تنها 4 یا 5 سال است که از تاسیس آن گذشته است. همچنین توانگری مالی این شرکت بیمه نیز در سطح یک است و گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است. اما اگر به پوشش های آن و نیز میزان سود مشارکت در منافع این شرکت توجه کنید متوجه میشوید که زیاد مناسب نیست و نمیتواند در زمان بروز حادثه زیاد به شما کمکی کند. اما بازهم داشتن این بیمه نسبت به دو بیمه دیگر بهتر است و البته نکته دیگری که در این بیمه بهرت از بیمه پاسارگاد و بیمه ایران است بیمه تکمیلی انفرادی آن می باشد که علاوه بر پوشش های بیمه عمر میتوانید از خدمات درمانی آن استفاده کنید.

و در نهایت شرکت بیمه ما است که پشتوانه قوی و با اعتباری مانند بانک ملت دارد و همچنین سود مشارکت در منافع این شرکت نسبت به دیگر شرکت هایی که در این جدول مشاهده میکنید بیشتر  است و از این رو سرمایه شما کاملا تضمین شده است و  با این وجود در هنگام بازنشستگی و بازخرید میتوانید اندوخته خیلی زیادی را دریافت کنید. همچنین این بیمه جزو بیمه های اتکایی است و سایر شرکت های بیمه را بیمه میکند. سقف پوشش های بیمه ما جهت رفاه حال بیمه گذارانش نسبت به دیگر بیمه ها بالا است و اگر خدایی ناکرده دچار مشکل یا حادثه ای شدیدمیتوانید با خیال راحت به درمان خود بپردازید و نگران پرداخت هزینه عمل و بیمارستان نباشید. علاوه بر این ها در برنامه های مختلف تلوزیونی حتما نام بیمه تکمیلی، بیمه ما را شنیده اید که شرط داشتن آن خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری از شرکت بیمه ما است.

حالا که بهترین شرکت بیمه ای را در بین تعداد زیاد شرکت های بیمه پیدا کردید پس بهتر است هر چه سریع تر برای خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری اقدام کنید تا از سود روز شمار آن برای پس اندز و آینده خود سود ببرید.

 

1400/07/05
16:19:52
5.0 / 5
834
تگهای خبر: رپورتاژ , پزشك , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است