هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

لوازم حیوان خانگی: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 105 وضعیت نارنجی (ناسالم) برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های استانداری با شاخص ۱۱۸، انقلاب با شاخص ۱۰۲، باهنر با شاخص ۱۲۱، پروین با شاخص ۱۲۹، جِی و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۴ و رودکی با شاخص ۱۱۵ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او با اشاره به این که قطعی چهار ایستگاه پایش شاخص هوا در خیابان های احمدآباد، دانشگاه، بزرگراه خرازی و باغ غدیر، اضافه کرد: پنج ایستگاه پایش در خیابان های فرشادی با شاخص ۹۴، رهنان با شاخص ۹۷، فیض با شاخص ۹۵، کاوه با شاخص ۹۸ و میرزا با شاخص ۸۳ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: ایستگاه های پایش هوای دو شهر صنعتی سگزی و مبارکه برای سومین روز متوالی قطع است اما هوای شاهین شهر با شاخص ۱۰۰ در وضعیت قابل قبول قرار دارد ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع بوده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/12/15
11:03:54
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است