ماسک های بهداشتی غذای لاک پشت های دریایی می شود

ماسک های بهداشتی غذای لاک پشت های دریایی می شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی خراسان رضوی دانشمندان علوم دریایی در سواحل شمال شرقی ژاپن، رژیم غذایی لاک پشت های دریایی را در ۱۵ سال قبل بررسی کردند.


به نقل از ارث، محققان اظهار کردند: متاسفانه خیلی از لاک پشت های دریایی زباله های دریایی را بلعیده اند و بقایای هضم نشده آن در مدفوع حیوان مشاهده شده است.
باآنکه دانشمندان به ثبت مواد پلاستیکی در مدفوع لاک پشت های زنده یا در روده لاک پشت های مرده عادت دارند اما از محتوای مدفوع یک لاک پشت جوان که در منطقه مورد مطالعه خود در ۱۰ اگوست ۲۰۲۱ گرفتار شده بود، شوکه شدند. این لاک پشت ماسک صورت یک بار مصرف را بلعیده بود و این نخستین بار است که محققان شواهد مستقیمی از تأثیر بیماری همه گیر کووید- ۱۹ بر لاک پشت های دریایی این منطقه کشف کرده اند.
تاکویا فوکوئوکا، محقق دانشگاه کشاورزی و فناوری توکیو اظهار داشت: پیش از همه گیری، ماسک صورت در لاک پشت های دریایی کشف نشده بود و این بلعیدن می تواند نتایج بسیاری برای این حیوانات داشته باشد چونکه خیلی از پلاستیک ها حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند چرخه طبیعی غدد درون ریز (هورمون) را در بدن مختل کنند ازاین رو تاثیرات گسترده ای بر روی حیوانات دارند.
به نظر می آید که این مورد به بشریت اخطار می دهد که دفع غیرمسئولانه مواد در اقیانوس ها می تواند به ارگانیسم های دریایی بی گناه صدمه برساند.
باآنکه تجهیزات حفاظت فردی در حفاظت از افراد در مقابل شیوع کرونا در دو سال قبل بسیار مهم بوده است، اما این وسایل باید بگونه ای دور ریخته شوند که وارد محیط های دریایی نشوند.
محققان قصد دارند به مطالعه چگونگی ورود زباله های پلاستیکی ناشی از بیماری کووید- ۱۹ به محیط زیست همینطور نحوه انتقال آلاینده های آلی و مواد افزودنی از زباله های پلاستیکی به موجودات دریایی ادامه دهند تا صدمه های بیشتر را کاهش دهند.
تاکادا اظهار داشت: با ادامه همه گیری، استفاده از تجهیزات حفاظت فردی یک بار مصرف ادامه دارد و تا وقتی که مدیریت مناسب پسماند صورت نگیرد مواد شیمیایی مرتبط و میکروپلاستیک ها بزودی در انواع حیات دریایی افزایش خواهد یافت.
منبع:

1401/01/07
21:53:33
5.0 / 5
461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است