آسمان ۲۵ استان کشور بارانی

آسمان ۲۵ استان کشور بارانی

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ادامه فعالیت سامانه موسمی «مانسون» در نیمه جنوبی کشور طی چهار روز آینده اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: طی چهار روز آینده در نوار شمالی کشور گذر متناوب امواج و همینطور فعالیت سامانه موسمی در نیمه جنوبی کشور سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد می شود.
وی اضافه کرد: فعالیت سامانه موسمی روزجمعه(۷ مردادماه) در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و برخی نقاط واقع در شمال غرب کشور رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. همینطور در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، نیمه غربی کرمان و یزد، بوشهر، نیمه شرقی خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال وبختیاری، نیمه غربی اصفهان، شرق لرستان، مرکزی، همدان و قم رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود. در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران، جنوب سیستان وبلوچستان، شمال غرب کرمان، غرب یزد، فارس، کهگیلویه وبویر احمد، چهارمحال وبختیاری، جنوب بوشهر، شرق خوزستان و غرب اصفهان بارش شدت خواهد داشت.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره فعالیت این سامانه طی روز شنبه (۸ مردادماه) اظهار داشت: شنبه این وضعیت در مناطق مذکور ادامه می یابد. در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران، نیمه جنوبی کهگیلویه وبویراحمد، نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان و کرمان بارش شدت خواهد داشته، یکشنبه (۹ مردادماه) در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد. در جنوب شرق و جنوب بارش کاسته می شود و در دامنه های زاگرس واقع در غرب فارس، کهگیلویه وبویر احمد، چهارمحال وبختیاری، شرق خوزستان، غرب اصفهان و شرق لرستان رگبار و رعدوبرق پراکنده پیشبینی می شود، در این روز بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات جنوب کرمان شدت خواهد داشت.
وی اضافه کرد: دوشنبه (۱۰ مرداد ماه) بارش در نوار شمالی کاسته می شود و فقط در مازندران قابل توجه است. در سیستان وبلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و دامنه های زاگرس واقع در کهگیلویه وبویر احمد چهارمحال وبختیاری و شرق خوزستان بارش ادامه می یابد که در بعضی مناطق فارس و جنوب کرمان شدت خواهد داشت. سه شنبه (۱۱ مرداد ماه) در این مناطق بارش خفیف ادامه می یابد و بتدریج در روز چهارشنبه (۱۲ مردادماه) جوی به نسبت پایدار در کشور حاکم می شود، طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود. جمعه و شنبه دریای خزر، دریای عمان خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی بارش پراکنده و به تدریج افزایش ابر و در شب رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی یک شنبه (۹ مرداد ماه) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعت ها رگبار و رعدو برق و وزش باد با حداقل دمای۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ مردادماه) اهواز با دمای ۴۲ و ۴۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۱۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
منبع:

1401/05/07
22:20:06
5.0 / 5
221
تگهای خبر: بارش , كیفیت , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است