خیزش گردوخاک در استانهای شمال غرب کشور

خیزش گردوخاک در استانهای شمال غرب کشور

لوازم حیوان خانگی: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و وزش باد شدید در بعضی استانها و خیزش گردوخاک در استانهای شمال غرب کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور اظهارکرد: پنجشنبه (۳۱ شهریورماه) در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، گیلان و اردبیل، برخی نقاط استانهای کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام ابرناکی، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همین طور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شرق هرمزگان و غرب اصفهان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: جمعه (۱ مهرماه) در بعضی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات اردبیل بارش پراکنده و گاهی وزش باد رخ می دهد.

ضیاییان اضافه کرد: در طول این مدت روند افزایش نسبی دما در استانهای ساحلی خزر و اردبیل پیش بینی می شود؛ همین طور خیزش گردوخاک در کشور همسایه عراق و نفوذ آن به استانهای واقع در شمال غرب کشور و کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران وضع هوا، شنبه (۲ مهرماه) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در شرق اردبیل و گیلان ابرناکی، بارش باران، وزش باد و کاهش دما رخ می دهد.

وی اشاره کرد: یکشنبه (۳ مهرماه) گستره بارش، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی را دربر خواهد گرفت، ابرناکی و بارش باران همراه با وزش باد و کاهش دما رخ خواهد داد. در گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت.

به گفته ضیاییان، دوشنبه (۴ مهرماه) بارش در سواحل شمالی کاهش پیدا می کند و فقط در بعضی مناطق گیلان و مازندران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دریای خزر روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود همین طور در طول این مدت وزش باد در جنوب غرب و جنوب کشور بیشتر می شود و خلیج فارس نیز مواج است.

ضیاییان اضافه کرد: از روز دوشنبه وزش باد در شرق و شمال شرق کشور بیشتر می شود و در منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۱ مهرماه) کمی ابری و غبارآلود گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۲ مهرماه) صاف تا کمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۳۱ شهریورماه و ۱ مهرماه) اهواز با دمای ۴۱ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد و ارومیه با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/07/01
14:39:01
5.0 / 5
149
تگهای خبر: بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است