در گفت وگو با لوازم حیوان خانگی اعلام شد

سنددار شدن ۹۱ درصد اراضی ملی تهران تا اختتام مهر

سنددار شدن ۹۱ درصد اراضی ملی تهران تا اختتام مهر

لوازم حیوان خانگی: مدیرکل منابع طبیعی استان تهران ضمن اشاره به آخرین وضعیت ایجاد بوستان های روستایی، از اتمام کاداستر حدود 91 درصد اراضی ملی تهران آگاهی داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طی دو سال قبل طرح ایجاد بوستان روستایی در قالب مشارکت مردمی بمنظور ایجاد فضای سبز در دستور کار قرار گرفت و این طرح در ستاد فضای سبز به فرمانداران و دهیاران استان تهران اعلام عمومی شد. تا فروردین ماه سال ۱۴۰۰ حدود ۵۶ درخواست برای راه اندازی بوستان روستایی به مساحت ۹۸ هکتار به دست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران رسید و تا ۲۶ تیر ماه سال قبل حدود ۹ درخواست، برای هشت هکتار زمین تصویب گردید. از دیگر اقداماتی که تصویب گردید تا از اراضی ملی حفاظت و از زمین خواری جلوگیری شود، طرح کاداستر بود که در این طرح با ایجاد اسناد تک برگ برای اراضی ملی از زمین خواری و نابودی اراضی ملی بطور شایان توجهی کم می شود.

رضا بیانی در گفت و گو با ایسنا، درباب اقدامات انجام شده برای ایجاد بوستان های روستایی اظهار داشت: در سال قبل از ۵۶ محدوده درخواست شده برای ایجاد بوستان های روستایی حدود ۹ محدوده درخواستی به سرانجام رسیدند. هم اکنون راه اندازی بوستان روستایی در ۱۱ شهرستان که مساحت هر کدام حدود یک هکتاراست، در دستور کار قرار گرفته است و باقی نقاطی که طی سال قبل مشخص شده بودند نیز امسال صورت خواهد گرفت.

وی درباره ی گونه های گیاهی که در این بوستان ها کشت می شوند، اظهار داشت: باتوجه به نوع پوشش گیاهی منطقه، نوع اقلیم، میزان بارندگی منطقه و خاک آن محدوده، از گونه های بومی که نیاز آبی کمتری برای رشد دارند، استفاده می نماییم. همچون اینگونه ها به بادام، گردو و در بعضی مناطق نیز به زالزالک و سنجد می توان اشاره نمود. نهال های اینگونه های درختی را بصورت رایگان در اختیار دهیاری ها و شورایاری های روستا قرار می دهیم. با رشد درختان، این بوستان ها به روستا تبدیل می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

بیانی درباره ی کاداستر اراضی ملی استان تهران اظهارکرد: محدوده هایی که در آنها کاداستر انجام شده، طی سال قبل شناسایی شده بودند ولی امسال تلاش ما این است که این اقدامات را بتوانیم در تمام شهرستان ها تکمیل نماییم.

مدیر کل منابع طبیعی استان تهران اضافه کرد: در استان تهران حدود ۹۱ درصد کاداستر به پایان رسیده است. این اقدامات چه در مرحله سند تک برگ و در مراحل اصلاحات هندسی انجام شده و در اختیار ثبت قرار گرفته ودر حال صدور سند است.

بیانی در آخر اشاره کرد: ما تلاش می نماییم که تا اختتام مهرماه کل کاداستر تهران به جز پرونده ها و پلاک هایی که بحث قضایی دارند را به پایان برسانیم.
1401/07/09
08:26:45
5.0 / 5
177
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارندگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است