پس از پنج روز استمرار آلودگی؛

هوای اصفهان سالم شد

هوای اصفهان سالم شد

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هجدهم آبان ماه، بعد از پنج روز آلودگی شدید در وضعیت سالم ثبت گردید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز چهار شنبه هجدهم آبان ماه برمبنای داده های دریافتی هشت ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول (عادی) ثبت گردید.
جمشید لقایی با اشاره به این که شاخص کیفی هوا در ایستگاه پایش خیابان میرزا طاهر با میانگین ۴۱ در وضعیت پاک ثبت شده است، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه خیابان کاوه با میانگین ۸۷، کردآباد با ۷۶، رهنان با ۷۱، ولدان (ورزشگاه میثاق) ۷۰، باهنر با ۶۷، فیض با ۶۱ و خیابان فرشادی با ۵۵ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول (سالم) است.
وی اشاره کرد: هم اینک هشت ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان در مدار است و اطلاعات آن به سرورهای مرکز پایش و لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های شهرداری اصفهان، ۱۸ آبان
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان امروز چهارشنبه وضعیت هوای امروز این کلانشهر را با میانگین شاخص ۹۲ سالم اعلام نمود.
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان، شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه فعال تحت کنترل این سازمان در خیابان احمدآباد با ۱۱۶ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ۲ ایستگاه پروین و استانداری به ترتیب با ۸۳ و ۷۸ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و ۲ ایستگاه پایش در خیابان رودکی و بزرگراه خرازی قطع است. شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه محیط زیست اصفهان
شاخص کیفی هوا امروز در منطقه صنعتی سجزی با ۶۴، شاهین شهر با ۷۲ و مبارکه با ۷۷ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از عصر روز گذشته جوی ناپایدار در استان حاکم شده است که این شرایط بر بهبود وضعیت کیفی مناطق مرکزی همچون کلانشهر اصفهان و نواحی صنعتی استان بی تأثیر نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/08/19
11:11:31
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است