هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

لوازم حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان  امروز چهارم آذر ماه با میانگین 138 در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، بنا بر اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) هوای این کلانشهر در ایستگاه پایش فعال خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۵، خیابان استانداری با شاخص ۱۳۱ و رودکی با شاخص ۱۱۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.

شاخص کیفی هوای خیابان پروین با میانگین ساعتی ۱۶۷ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز جمعه از ساعات عصر و شب با گذر موج ناپایدار بارشی از استان انتظار می رود کیفیت هوای مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان بهبود یابد. شدت فعالیت این امواج ناپایدار در مناطق غرب و شمال غرب استان اصفهان پیش بینی شده است.
امروز کیفیت هوای منطقه صنعتی سگزی با ۶۴، مبارکه با ۸۱ و شاهین شهر با شاخص ۷۰ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/09/05
20:00:55
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است