۶۲ درصد بارش سال آبی کشور تأمین شد

۶۲ درصد بارش سال آبی کشور تأمین شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی، داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی نشان داده است که ۶۲ درصد از بارش سال آبی کشور در بیشتر از شش ماه اخیر دریافت شده است این در حالیست که در شرایط نرمال باید حدود ۷۷ درصد در این بازه تأمین می شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا ارتفاع بارش کشور از آغاز مهرماه سال قبل تا کنون ۱۴۸ میلی متر بوده که حدود ۱۹ درصد کمتر از شرایط نرمال می باشد اما نسبت به سال قبل ۱۲ درصد بیشتر است.

جدول تغییرات بارش کشور نشان داده است که در این زمان فقط شش استان اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و یزد بارش بیشتر از نرمال داشته اند و بارندگی ها در ۲۵ استان کمتر از نرمال بوده است. در این بین سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان با کسری ۱۳۸ تا ۱۹۸ میلی متری مواجهند و ۱۱ استان هم بین ۵۰ تا ۹۰ میلی متر کسری بارش دارند.

به طور کلی همچنان شش حوضه آبریز اصلی کشور با کسری بارش مواجهند که بیشترین کاهش در ارتباط با «قره قوم» با ۹۰- و «دریای خزر» با ۷۵- میلیمتر است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بررسی مدلهای بلندمدت جوی نشان داده است که میانگین بارش کشور در دو ماه آتی در محدوده نرمال و برخی مناطق بیشتر از نرمال می باشد اما این بارش ها نمی تواند کسری های شش ماه نخست را با توزیع مناسب جبران کند.
1402/01/19
20:18:02
5.0 / 5
311
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است