طالبان:

به معاهده آب هیرمند متعهدیم

به معاهده آب هیرمند متعهدیم

لوازم حیوان خانگی: به گزارش لوازم حیوان خانگی، سرپرست وزارت انرژی و آب طالبان بر حل مسئله ی حقابه ایران از طریق گفتگو و طبق معاهده سال ۱۳۵۱ تاکید نمود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از طلوع نیوز، عبدالطیف منصور طی گفت و گویی با این شبکه خبری اظهار داشت: مسئله آب نباید سیاسی شود و نیاز است از هرگونه سخنان تحریک آمیز خودداری شود.
عبداللطیف منصور ابراز عقیده کرد؛ معاهده آب هیرمند چاره هرگونه تنش بر سر حق آبه ایران است.
او همینطور اظهار داشت: ما بر مبنای تعهدنامه ای که صورت گرفته است، متعهد هستیم. زمانیکه خشک سالی می آید یا مسئله ای پیش می آید، باید به معاهده رجوع شود که تمامی موارد در آن ذکر شده است. وقتی چنین چالش هایی به میان می آید، باید به معاهده رجوع شود. تمام مواد آن دیده شود. پس مشکلی وجود نداشته است. در آن (معاهده) خشک سالی و شرایط غیرنرمال همه به وضوح مشخص شده است.
وی با تاکید براین که «گفت وگو تنها چاره می تواند باشد»، اضافه کرد: پیش از این هم گفته ایم که ما دو کشور اسلامی همجوار هستیم و با یکدیگر روابط داریم، روابط دینی و فرهنگی داریم. خیلی از مهاجرین ما آن جا هستند. پس ما با احترام به تمامی این موارد، نمی خواهیم که یک مبحث فنی و تکنیکی تا این اندازه سیاسی شود که تبلیغات منفی آن دو ملت را از هم دور کند. این گونه اظهارات نه به نفع ما است، نه به نفع آنان. چاره گفتگو است. سفارت ایران در افغانستان و سفارت ما در ایران است. ما وزارت خارجه داریم و آنان هم دارند. بنشینیم و در این مورد گفتگو نماییم.1402/03/12
14:13:37
5.0 / 5
221
تگهای خبر: آب , تبلیغات , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است