هشدار مدیركل مدیریت بحران استانداری تهران؛

باد‬ و‬ غبار میهمان پایتخت می شود

باد‬ و‬ غبار میهمان پایتخت می شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن اشاره به پیشبینی هواشناسی در خصوص وقوع باد و حضور غبار در استان اظهار داشت: بیماران تنفسی از حضور در فضای باز و کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، پس از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز ماه ربیع الاول از صدور اخطار زرد هواشناسی در استان تهران اطلاع داد و عنوان کرد: با صدور این اخطار ضمن ابلاغ به همه دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران اعلام آماده باش هم صورت گرفته است.
یزدی مهر با اشاره به اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی در استان تهران بخصوص در نیمه غربی و جنوبی استان، از عصر امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه تا روز سه شنبه ۲۸ شهریور ماه در بعضی ساعات شاهد وزش باد شدید، گاهی خیزش یا نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا یا کاهش دید، خواهیم بود اظهار داشت: سفارش اکید مدیریت بحران به بیماران قلبی، ریوی و تنفسی و سالمندان و کودکان و افراد دارای بیماری زمینه ای اینست که در مواقع آلودگی هوا از حضور در فضای باز اجتناب کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اشاره به این که ذرات گرد و غبار از نظر اندازه کاملا متفاوت هستند و به ذرات درشت که غیر قابل تنفس و ذرات ریز که قابل تنفس هستند طبقه بندی می شوند، اضافه کرد: ذرات درشت گرد و غبار حداکثر می توانند به داخل بینی، دهان و حلق راه پیدا کنند اما، ذرات ریز می توانند به اعماق بیشتر و نواحی حساس مجرای تنفسی و ریه نفوذ کنند، ذرات ریزتر دارای اثرات نسبتاً مهمی بر سلامت انسان هستند و نخستین سفارش در شرایط گرد و خاک اینست که افراد از خروج غیرضروری از منزل اجتناب کنند، همینطور به بیماران قلبی و عروقی، سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای سفارش می شود که ماسک های خویش را هر دو ساعت یک مرتبه عوض کنند.
وی در ادامه بر لزوم احتیاط در تردد جاده ای، تصریح کرد و عنوان داشت: به هنگام صدور اخطار از همه مردم می خواهیم به موارد سفارش شده دقت ویژه داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اشاره به این که برای روزهای دوشنبه ۲۷ و سه شنبه ۲۸ شهریور ماه افزایش ابر گاهی مه و رگبار باران برای ارتفاعات استان پیشبینی شده است عنوان داشت: کوهنوردان از صعود به ارتفاعات به شکل جدی بپرهیزند.
یزدی مهر همینطور بر ضرورت مستحکم سازی تابلوهای تبلیغاتی، سازه های موقت و سست تصریح کرد و اظهار داشت: مردم در تردد جاده ای بخصوص در گذرگاه های کوهستانی به علت وزش متناوب باد احتیاط لازم را داشته و در صورت امکان از تردد اجتناب کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تکیه بر انجام اقدامات پیشگیرانه دستگاه ها تاکید بیان داشت: با عنایت به پیش رو بودن فصل پاییز، ضروریست که اقدامات پیشگیرانه در دستور کار همه دستگاه ها قرار داشته باشد.

1402/06/27
09:55:10
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است