مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد؛

ادامه حریق بخش عراقی هورالعظیم

ادامه حریق بخش عراقی هورالعظیم

لوازم حیوان خانگی: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، دلیل وجود دود در هوای سه شهر استان را ادامه حریق در بخش عراقی تالاب هورالعظیم عنوان نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، داوود میرشکار قبل از ظهر جمعه در گفتگویی رسانه ای بیان کرد: انتشار دود در شهرهای اهواز، دشت آزادگان و بندر ماهشهر ناشی از ادامه حریق در بخش عراقی تالاب هورالعظیم است.
وی اضافه کرد: روز گذشته به سبب شرجی و رطوبت، دود در آسمان کمتر بود ولی از دیشب به سبب کاهش شرجی و وزش باد، دود ناشی از حریق به شهرهای مورد اشاره رسیده و شاهد آلودگی هوا هستیم.
میرشکار با اعلان اینکه حریق تالاب بین المللی هورالعظیم درحال گسترش است، افزود: باتوجه به تامین حقابه این تالاب با تلاش و همکاری دستگاه های اجرائی مربوط و بهبود شرایط اقلیمی، حریق ها بخش ایرانی را تهدید نمی کنند و فقط دود آن سبب آلودگی هوا می شود.
وی، خشک بودن و بی آبی تالاب هورالعظیم را علت وقوع حریق در بخش عراقی عنوان و افزود: مسئولان کشور عراق برای خاموش کردن آتش همکاری نمی کنند بطوریکه پارینه با وجود اعزام بالگردهای آبپاش برای خاموش کردن آتش اما این کشور اجازه اعزام نداد و عملیات کنسل شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان عنوان کرد: علت ۹۰ درصد حریق ها در تالاب هورالعظیم عمدی و فقط ۱۰ درصد آنها بطور سهوی رخ می دهند.


منبع:

1402/07/08
14:48:12
5.0 / 5
220
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم , تالاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است