عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع:

مدرسه طبیعت گمشده نظام آموزش وپرورش در ایران است

مدرسه طبیعت گمشده نظام آموزش وپرورش در ایران است

لوازم حیوان خانگی: شاهرود - عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع با اشاره به اینكه آینده طبیعت ایران به دست مردم ساخته می شود، اظهار داشت: مدرسه طبیعت گمشده نظام آموزش وپرورش در ایران است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد درویش شامگاه پنج شنبه در همایش آینده طبیعت ایران به میزبانی هلال احمر شاهرود بابیان اینكه گمشده نظام آموزش وپرورش ایران مدرسه طبیعت است، با اشاره به افتتاح اولین مدرسه طبیعت در شاهرود، اظهار داشت: به دنبال نسلی هستیم كه شاهوار را با هیچ دلار و یورویی معامله نمی كند و فرزندانی را تربیت می كند كه به هیچ جانداری زیان نزند.
وی بابیان اینكه به دنبال افزایش مدارس طبیعت در كشور هستیم، اضافه كرد: آینده طبیعت ایران را مردم می سازند نه دولت، مردانی كه با حرف های قشنگ عملكرد نامطلوب دارند.
عدم توجه به ملاحظات زیست محیطی خسارت جبران ناپذیری به مردم وارد می كند
فعال محیط زیست بابیان اینكه در پایتخت ایران هفت هزار نزاع در هر ۱۰۰ هزار نفر رخ می دهد، اظهار داشت: در تهران درآمد شهرداری بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان در سال است و یكی از ۱۰ شهری كه بالاترین هزینه در آن می شود، اما ازنظر كیفیت زندگی در رده ۱۸۸ قرار دارد نشان داده است عدم توجه به ملاحظات زیست محیطی خسارت جبران ناپذیری به مردم وارد می نماید.
درویش در ادامه خاطرنشان كرد: حفظ محیط زیست بر مبنای آموزه شاخص سرزمین شاد، مهم ترین مؤلفه در حال خوش مردم و كاهش جرائم و نزاع خیزی است مردمی كه سلحشورانه برای حفظ شاهوار در این سرزمین می كوشند و این مهم تنها صرف محیط زیست نیست، بلكه برای ماندگاری لبخند بر صورت مردم تلاش می كنند و این حقیقت بزرگی است كه بر آن تاكید داریم.
وی اضافه كرد: مردم آلمان هفت میلیارد یورو مالیات برای ساخت كوهی به ارتفاع هزار متر پرداخت می كنند تا از افسردگی جلوگیری نمایند، نظیر همین هزینه هم در امارات انجام می گردد اما باید توجه نماییم شاهوار چهار الی هفت میلیارد یورو ارزش دارد.
حفظ محیط زیست فقط ژست نیست
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع بابیان اینكه در كوه بافق مردم اجازه تخریب ندادند، اظهار داشت: امیدواریم نظیر همین رویداد را در شاهوار شاهرود هم شاهد باشیم، باید دریابیم حفظ محیط زیست فقط ژست سانتی مانتالیسم نیست و باید نشان دهیم فعالان محیط زیست آدم های احساسی و ناتوان نیستند.
درویش بابیان اینكه در بجنورد به دلیل اشتباه در جانمایی فرودگاه این شهر كوه بابا موسی تراشیده شد، اضافه كرد: در كوه شاهوار به بهانه چند درصد اشتغال ناپایدار عامل اصلی كیفیت محصولات كشاورزی را نابود می نماییم كه در حقیقت ماجرا مردم الماس گران بهای خویش را به بهای ناچیزی از دست می دهند.
این همایش به همت دو سمن شامل جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود و باشگاه كوهنوردی اورس برگزار گردید.
رونمایی از كتاب قرق شكسته جنگل های هیركانی تالیف حنیف رضا گلزار بخشی از حواشی این همایش بود.

1396/10/29
19:15:04
5.0 / 5
4926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است