عاقبت شكار غیرمجاز شكارچی بلدرچین ها در لاهیجان

عاقبت شكار غیرمجاز شكارچی بلدرچین ها در لاهیجان

لوازم حیوان خانگی: دادگاه عمومی بخش رودبنه لاهیجان، فردی كه مبادرت به شكار 15 عدد بلدرچین كرده بود، را به پرداخت پانزده میلیون ریال جزای نقدی محكوم نمود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دادگاه عمومی بخش رودبنه لاهیجان بر مبنای شكایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان از فردی كه مبادرت به شكار 15 عدد بلدرچین كرده بود، را به پرداخت پانزده میلیون ریال جزای نقدی محكوم نمود.
دادگاه عمومی با محرز دانستن ارتكاب به بزه متهم 32 ساله ساكن بخش رودبنه لاهیجان مستند به مواد 46، 40، 38، 37، 131، 211 از قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 وماده 10 و 11 قانون اصلاح قانون شكار و صید متهم موصوف رابه پرداخت مبلغ پانزده میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران محكوم نمود.
بلدرچین به گروه بزرگی شامل چندین سرده از پرندگان كوچك از راسته ماكیان سانان گفته می گردد. این پرندگان شناخته شده ترین گونه های راستهٔ ماكیان سانان هستند.
بلدرچین ها جثهٔ كوچك دارند و زندگی بر روی زمین را ترجیح می دهند. از دانه ها و هم حشرات و دیگر جنبندگان كوچك تغذیه می كنند. بر روی زمین لانه می سازند و بر پروازهای كوتاه و سریع قادر هستند.
برخی گونه ها چون بلدرچین ژاپنی و بلدرچین معمولی پرندگانی مهاجرند و توانایی پرواز در مسافت های طولانی را دارند. در بعضی كشورها برخی گونه های بلدرچین در تعداد زیاد پرورش داده می شوند تا از تخم و گوشت آن ها استفاده گردد یا حتی در شكارگاه ها رها شوند.این پرنده در سكونت گاه های خود هم توسط انسان ها به طور گسترده ای شكار می گردد تا از گوشت و پرهایش استفاده گردد.
این پرنده ها هر سال بهار در گله های پرشمار از مسیر صحرای سینا از آفریقا به اروپا و آسیا مهاجرت می كنند و در پائیز مسیر رفته را بازمی گردند. از آن جا كه این پرندگان در ارتفاع بسیار كم پرواز كرده و خیلی زود خسته می شوند و بر زمین می نشینند، به راحتی شكار می شوند.


1397/02/09
23:56:22
5.0 / 5
5718
تگهای خبر: پرندگان , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است