پاتوق كرجی ها كجاست؟

پاتوق كرجی ها كجاست؟

لوازم حیوان خانگی: سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری كرج اظهار داشت: 200 هكتار عرصه كوچه باغی برای اجرای طرح احیای محله باغات كرج شناسایی شده است.


پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: از قدیم كرج بعنوان باغشهری كه مردم برای تفریح و استراحت به آن پناه می آوردند معروف بوده است.
وی افزود: به جز هویت باغشهری، این شهرستان با سلسله جبال البرز هم شناخته می گردد و این كوه به شكلی هویت طبیعی كرج به حساب می آید.
وی ادامه داد: هر چند طی سال های گذشته بخش عمده ای از باغات كرج تغییر كاربری داده شده و از بین رفته اند ولی هنوز هم مردم، كرج را با هویت قبلی می شناسند بنابراین باید برای احیای این هویت تلاش نماییم.
وی توضیح داد: هم اكنون 286 هكتار باغ در كلاك، 74 هكتار در سرحدآباد و 50 هكتار هم در جهانشهر داریم كه برای حفظ، نگهداری و جلوگیری از تغییر كاربری آنها اقدامات زیادی صورت می گیرد.
این مسئول با اشاره به بعضی از اقدامات صورت گرفته برای حفظ این باغات اضافه كرد: اجرای طرح های ویژه آبیاری، مبارزه مستمر با آفات و جایگزین كردن درختان جوان به جای گونه های پیر و فرسوده تنها بخشی از این اقدامات است.
بضاعتی پور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح شهرداری برای احیای محله باغات كرج اظهار داشت: امسال شهرداری 15 تا 20 میلیارد تومان برا احیای محلات قدیمی كرج كه مشجر هستند مثل ضلع جنوبی سرحدآباد كه به رودخانه كرج منتهی می شود؛ مختص كرده است. این كوچه ها كه اغلب با درختان كهنسال شناخته می شوند، در طرح احیای محله باغات بهسازی و همگون سازی خواهند شد.
وی اظهار نمود: اگر امكان داشته باشد این محلات را به پاتوق تبدیل می نماییم و با تغییر كاربری برخی واحدهای مسكونی، تعدادی چایخانه و قهوه خانه در این فضاها تولید می نماییم تا از این طریق گردشگری این مناطق رونق بگیرد. هم اكنون 200 هكتار از عرصه كوچه باغ های كرج برای اجرای این طرح شناسایی شده است.1397/05/30
17:58:20
5.0 / 5
5182
تگهای خبر: آب , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است