سرانجام نامعلوم ۶۲ پرونده تخریب باغات

سرانجام نامعلوم ۶۲ پرونده تخریب باغات

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از ارسال ۶۲ پرونده تخریب باغات به قوه قضائیه طی چهار سال اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: برای اجرای قانون یعنی مصادره باغات تخریب شده نیازمند نظر نهایی قوه قضائیه هستیم.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در جهت بررسی اصلاحیه قانون حفظ و گسترش فضای سبز و باغات اظهار داشت: در قانون حفظ و گسترش فضای سبز تاكید گردیده است كه اگر مالكی عمدی نسبت به تخریب فضای سبز اقدام نمود باید باغ آن به نفع مردم مصادره شود و در اختیار شهرداری قرار گرفته و تبدیل به فضای سبز عمومی شود.
وی ادامه داد: ۶۲ پرونده از باغات بالای دو هزار متر كه توسط مالك تخریب شده اند طی چهار سال اخیر تشكیل و برای دادستانی ارسال و با دستور دادستانی جلوی فعالیت عمرانی این باغات تخریب شده گرفته شده است.
به قول مختاری، بنا به دستور رئیس كمیسیون محیط زیست شورای شهر اطلاعات كلیه پلاك هایی كه مشمول این قانون هستند احصا و به معاونت شهرسازی ارسال شده است تا نسبت به رصد آنها اقدام نمایند.
مختاری با اشاره به اینكه شهرداری تهران در جهت وظایف خود اقدامات لازم را درباره این پرونده انجام داده و نسبت به جریمه برپایه مصوبه شورا اقدام نموده است، اظهار داشت: با وجود داشتن قانون مشخص هنوز اقدامی از جانب دادستانی صورت نگرفته است، برای اجرای این قانون یعنی مصادره باغاتی كه به صورت عمده تخریب شدند نیازمند نظر نهایی قوه قضائیه هستیم.
1397/09/13
16:55:57
5.0 / 5
4713
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است