در نشست خبری جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اعلام شد

رونمایی از نخستین سامانه برخط ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا بزودی

رونمایی از نخستین سامانه برخط ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا بزودی

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون پژوهش وفناوری دانشگاه تهران با اشاره به طرح ˮتهیه لیست انتشار آلاینده های هواˮ كه با مشاركت 13 دانشگاه بزرگ استان تهران انجام شده، اظهار داشت: نخستین سامانه برخط و شبیه ساز ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا بعنوان نتیجه طرح بزودی رونمایی خواهد شد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد رحیمیان در نشست خبری بیست و هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران كه امروز در معاونت پژوهش وفناوری این دانشگاه برگزار شد، از طرحی در خصوص "تهیه لیست انتشار آلاینده های هوا" نام برد و تشریح كرد: كارفرمای این طرح سازمان حفاظت از محیط زیست است كه با همكاری ۱۳ دانشگاه بزرگ در چارچوب یك كنسرسیوم پژوهشی و با مشاركت ۴۰ عضو هیئت علمی انجام شده است و به ایجاد نخستین سامانه برخط و شبیه ساز ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا در كشور برای ۹ كلان شهر منجر خواهد شد كه بزودی از این سامانه رونمایی می شود.
وی در پاسخ به اینكه آیا این سامانه در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت یا خیر، گفـت: با عنایت به آنكه كارفرمای این طرح سازمان حفاظت از محیط زیست است، این مساله بنا بر تصمیم همان سازمان است كه این سامانه را ابتدا در اختیار دستگاه ها و بعد مردم قرار دهد. این طرح با مشاركت ۴۰ عضو هیئت علمی به خوبی انجام شده و به صورت پیشرفته سیاهه آلاینده های هوا را نشان میدهد.1398/09/24
22:54:26
5.0 / 5
4859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است