مشاهده پلنگ و گربه پالاس در فیروزكوه

مشاهده پلنگ و گربه پالاس در فیروزكوه

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه از مشاهده و تصویربرداری سه قلاده پلنگ و یك قلاده گربه پالاس در مناطق تحت مدیریت این شهرستان اطلاع داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فرشاد فیروزنیا با بیان این خبر اظهار داشت: ماموران اجرایی این اداره حین گشت و كنترل مناطق طبیعی، موفق به مشاهده و تصویربرداری از یك قلاده پلنگ ماده و دو توله پلنگ احیانا نابالغ در فواصلی نزدیك به هم شدند.
وی با اشاره به اینكه وجود این گونه پرارزش در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، اظهار نمود: با عنایت به اهمیت حفظ تنوع زیستی شهرستان فیروزكوه بخصوص پلنگ ایرانی و خرس قهوه ای، تشكیل كارگروه حفاظت از این گونه ها یكی از كارهای ضروری است كه از برنامه های پیشبینی شده و قابل اجرا امسال است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فیروزنیا در انتها به مشاهده و تصویر برداری از یك قلاده گربه پالاس وحشی توسط محیط بانان اثر طبیعی ملی تنگه واشی حین گشت و كنترل منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: گربه پالاس از نایاب ترین گربه های وحشی ایران و جهان به شمار می آید و این گونه از حیوانات شب فعال، بسیار هوشیار و مشاهده آن بسیار دشوار است.1399/01/18
23:24:22
5.0 / 5
3489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است