استانداری:

برخی مصوبات دست و بال استان مركزی را بسته است

برخی مصوبات دست و بال استان مركزی را بسته است

به گزارش لوازم حیوان خانگی مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: برخی تصمیمات و مصوبات در سال های گذشته دست و بال استان را بسته است و باید بازبینی شود.


سید علی آقازاده در كارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان مركزی، اظهار نمود: اینكه هر واحد صنعتی ابتدا مبادرت به راه اندازی كند، سپس به دنبال دریافت پروانه فعالیت باشد، به هیچ عنوان اصولی، منطقی و درست نیست.
وی با اشاره به راه اندازی واحد تصفیه دوم روغن در دلیجان كه عدم آلایندگی آن احراز نشده است، اظهار داشت: بهرحال این واحد صنعتی ساخته شده است هرچند كه در ابتدای امر باید جلوی اینكار گرفته می شد، اما لازم است فرصتی به محیط زیست استان داده شود تا عدم آلایندگی این صنعت احراز شود.
وی خاطرنشان كرد: نگاه مجموعه استان، نگاه به صنعت و تولید است، بر همین مبنا معاونت اقتصادی، در كنار معاونت عمرانی استانداری و محیط زیست به عضویت كمیسیون ماده ۱۱ درآمد چونكه اختلاف نظرها بطور قطع می تواند به خروج نتایج درست، كارشناسی و مطلوب بینجامد.
استاندار مركزی با اشاره به اینكه برخی تصمیمات دست و بال مجموعه استان را می بندد، اظهار داشت: در سال ۹۴ با تصویب منع استقرار صنایع سرب و تصفیه دوم روغن در استان محدودیت هایی برای استان بوجود آمد و حتی امروز مبحث شعاع ۳۰ كیلومتر و شعاع ۱۲۰ كیلومتر هم مشكل افرین شده است به صورتی كه در فاصله ۱۲۰ كیلومتری تهران شاهد تراكم بالای این صنایع هستیم. منطقه رنگرز ساوه هم امروز درگیر چنین معضلی است و این امر نشان داده است كه تصمیمات اشتباهی در این خصوص اتخاذ شده است چونكه امروز در این منطقه صنایع پاكی وجود دارد كه می توانستند در نزدیكی تهران كار خویش را دنبال كنند.
وی اظهار داشت: صنایع آلاینده با توسعه تكنولوژی و تغییر فرآیند تولید می توانند در كنار شهرها مستقر شوند، این واحد صنعتی تصفیه دوم روغن طبق اعلام و بررسی سازمان استاندارد محصول استاندارد تولید می كند اما فرایند تولید هم باید مورد تایید محیط زیست قرار گیرد.
آقازاده اضافه كرد: محیط زیست استان مركزی ظرف یك ماه آینده آلایندگی این واحد تصفیه دوم روغن در دلیجان و واحد تولید شمش سرب از سرباطری فرسوده در شهرك صنعتی خیرآباد اراك را ارزیابی كند و نتیجه را اعلام نماید.1399/02/03
13:31:48
5.0 / 5
2731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است