از ممنوعیت تردد برخی كامیون ها تا الزام شهرداری به نصب فیلتر دوده روی اتوبوس ها

۷ پیشنهاد سازمان محیط زیست به ستاد كرونا برای كنترل آلودگی هوا

۷ پیشنهاد سازمان محیط زیست به ستاد كرونا برای كنترل آلودگی هوا

به گزارش لوازم حیوان خانگی به دنبال نگرانی ها از شیوع بیشتر كرونا در روزهای آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست هفت پیشنهاد را برای كنترل انتشار آلاینده ها در این ایام به ستاد ملی كرونا فرستاده است. دبیر كمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به این پیشنهادات می گوید: چنانچه این موضوعات با تصویب ستاد ملی مقابله با كرونا لازم الاجرا شود در زمینه كنترل آلودگی هوا در شش ماهه دو سال تا حدود زیادی موفق خواهیم بود.بهزاد اشجعی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای پیشگیری از همزمانی کرونا و آلودگی هوا طی روزهای آینده پیشنهاداتی را در چارچوب هفت ماده به ستاد ملی کرونا می دهد، اظهار نمود: باتوجه به شرایط کشور تلاش کرده ایم پیشنهاداتی را مطرح نماییم که به بودجه زیادی نیاز نداشته باشد و از طرفی در کوتاه مدت هم اثرگذار باشد. ازاین رو منابع شاخصی که سهم بالایی در آلودگی هوا دارند را مورد هدف قرار داده ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اشکالات ما در شش ماهه دوم سال و در زمان اوج آلودگی هوا استفاده نیروگاه ها و صنایع از سوخت مازوت به جای گاز است، خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهادات ما به ستاد ملی مقابله با کرونا این است که استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه های اطراف کلان شهرها - که حدود ۸ تا ۱۰ نیروگاه هستند - ممنوع شود.

اشجعی اضافه کرد: در صورت تصویب این مورد وزارت نفت با همکاری وزارت نیرو باید راهکاری برای رساندن سوخت گاز به نیروگاه های اطراف شهرها در پاییز و زمستان سال جاری پیدا کند.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه خودرو های دیزلی یکی از مهمترین منابع انتشار ذرات معلق کمتر ۲.۵ میکرون و آلودگی هوا در شش ماهه دوم سال هستند، اظهار داشت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده ایم طی چند ماه که با اوج آلودگی هوا مواجه هستیم، ورود کامیون هایی که سن آنها بیشتر از ۲۰ سال است به تهران ممنوع شود همینطور در روزهایی که در شرایط اضطرار آلودگی هوا قرار می گیریم ورود کامیون ها - حتی آن هایی که سنشان زیر ۲۰ سال هست - به تهران ممنوع شود.

به گفته وی کامیون هایی که مواد ضروری مانند سوخت و مواد غذایی را حمل می کنند از این ماده مستثنی هستند.

اشجعی در ادامه ضمن اشاره به پیشنهادات دیگر سازمان حفاظت محیط زیست به ستاد ملی مقابله با کرونا برای کنترل آلودگی هواپ خاطرنشان کرد: پیشنهاد داده ایم که معاینه فنی هم در این بازه زمانی بسیار جدی گرفته شود و همه خودرو ها معاینه فنی داشته باشند همینطور شهرداری موظف به نصب فیلتر دوده روی اتوبوس هایی شود که بیشتر از ۱۵ سال سن دارند.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست در انتها اظهار داشت: تمامی این موارد در کارگروه کاهش آلودگی هوا در استان تهران مورد موافقت قرار گرفته و کمیته امنیتی ستاد کرونا هم این پیشنهادات را پذیرفته است. درحال حاضر ۷ ماده پیشنهادی سازمان حفاظت محیط زیست برای کنترل آلودگی هوا به ستاد ملی کرونا فرستاده شده است و درصورت تصویب لازم الاجرا خواهد شد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - پیش از این گفته بود که هم اکنون دغدغه ما سرد شدن هوا و به دنبال آن افزایش تعداد روزهای آلوده است. متاسفانه سال جاری آلودگی هوا با شیوع بیماری کرونا مصادف شده است و بر مبنای مقالات علمی هر واحد افزایش در غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، ۸ درصد تلفات بیماران کرونایی را بیشتر می کند و حتی در بعضی مقالات این رقم ۱۵ درصد است.

منبع:

1399/07/23
13:52:36
5.0 / 5
1542
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , حفاظت , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است