معاون استاندار تهران تاكید كرد

پر شدن بعضی از سایت های پسماند استان تهران

پر شدن بعضی از سایت های پسماند استان تهران

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با تکیه بر کاهش تولید پسماند در تهران اظهار داشت: شهرداران و شوراها در تهران بایستی برای کاهش تولید پسماند برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در پنجاه و چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند تهران عنوان کرد: شهرداران واعضای شورای شهر باید تمامی مراکز صنعتی را مکلف کنند تا نسبت به کاهش سرانه پسماند اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: شهرک های صنعتی بایستی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند تا در حوزه پسماند به نُرم های مطلوب بین المللی، خویش را برسانند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه ظرفیت بعضی از سایت های پسماند در استان پر شده است، اظهار داشت: ظرفیت های استان را احصا نماییم و باید ببینیم کدام یک از سایت های ما درحال پر شدن است و به دنبال مکان جدید باشیم؛ همینطور بایستی در حوزه پسماند مردم را مطمئن نماییم تا نگرانی نداشته باشند و همینطور بر روی راهکارهای کاهش تولید پسماند برنامه ریزی داشته باشیم.

چراغعلی تصریح کرد: باید تلاش نماییم تا در حوزه کاهش پسماند نشستی را با سایر سازمان های مردم نهاد، افراد صاحب نظر و اساتید دانشگاهی داشته باشیم و از آنها بخواهیم تا پیش از جلسه راهکارهای پیشنهادی خودشان را در این خصوص ارائه نمایند.

وی در مورد اجبار شهرداران به تفکیک زباله از مبدا اضافه کرد: شهرداران مکلف به کاهش سرانه تولید پسماند و به کارگیری سازمان های مردم نهاد در این عرصه هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه مراکز دفن پسماند باید مورد رصد قرار گیرد، خاطرنشان کرد: باید ساز و کارهایی ایجاد شود تا بتوانیم یک اتاق دائم را برای رصد مراکز دفن پسماند ایجاد نماییم، همینطور با حضور گروه های کارشناسی بازدیدی را از سایت پسماند استان با محوریت مسائل محیط زیستی و با حضور شهرداران انجام داده تا بتوانیم در این بازدیدها از نظرهای کارشناسی استفاده نماییم.

منبع:

1400/05/19
00:05:09
5.0 / 5
781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است