آیا باید با سرمای زمستان خداحافظی کرد؟

آیا باید با سرمای زمستان خداحافظی کرد؟

لوازم حیوان خانگی: خراسان رضوی برمبنای نتایج تحقیقات اخیر دانشگاه نیوهمپشایر آمریکا، هم اکنون هوای زمستان ها در خیلی از مناطق ازجمله آمریکای شمالی سریع تر از گذشته گرم می شوند و این مساله بر اکوسیستم ها همین طور جوامع انسانی و اقتصاد تاثیر می گذارد.


به نقل از ارث، در صورتیکه مدلهای آب وهوای جهانی نشان می دهند که این روند احیانا در دهه های بعدی ادامه خواهد داشت، پژوهشگران این تحقیق تخمین می زنند که کاهش قابل توجه در انتشار گازهای گلخانه ای می تواند حدودا سه هفته پوشش برف و دمای زیر صفر را حفظ کند.
فصل زمستان برای همه حیاتیست و هم اکنون اقدام جدی برای محدودکردن یا کاهش گرم شدن زمستان می تواند به مفهوم حفظ خیلی از اهداف اصلی هوای سرد ازجمله حفاظت بیشتر در زمستان برای حیوانات جنگلی، جلوگیری از گسترش آفات مهاجم جنگل و افزایش توانایی پیست های اسکی برای برف سازی باشد.
پروفسور الیزابت بوراکوفسکی، سرپرست گروه تحقیق و استادیار پژوهشی علوم زمین در دانشگاه نیوهمپشایر و همکارانش در مطالعه خود ۲۹ مدل مختلف آب وهوایی را برای تعیین اثر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جو تجزیه و تحلیل کرده اند و دریافتند که با نرخ فعلی انتشار گازهای گلخانه ای، مناطق اسکی در آمریکای شمالی تا ۵۰ درصد کاهش در ایام بدون برف خواهند داشت.
اگر بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۰۵، تعداد روزهای برفی ۹۵ روز بود، در زمان کم انتشار به ۷۲ روز و در مدل آلایندگی بالا به ۵۶ روز کاهش پیدا می کند.
الکساندرا کونتوستا، از پژوهشگران این مطالعه در دانشگاه نیوهمپشایر اظهار داشت: «انتشار نقش مهمی در از دست دادن شرایط زمستانی دارد و نشان دهنده دو برابر شدن احتمال از دست دادن روزهای سرد و پوشش برفی خواهد بود».
این تغییرات می تواند تعدادی از سیستم های اجتماعی و زیست محیطی بسیار مهم را که در تاریخ به زمستان های سرد و برفی برای زیستگاه، منابع آبی، سلامت جنگلها، اقتصاد محلی، اقدامات فرهنگی و رفاه انسان متکی بوده اند، مختل کرده و برای همیشه تغییر دهد.
این مطالعه در مجله Northeastern Naturalist انتشار یافته است.
منبع:

1400/11/20
21:15:23
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است