هنگام گردش در طبیعت چه نكات زیست محیطی را رعایت كنیم؟

هنگام گردش در طبیعت چه نكات زیست محیطی را رعایت كنیم؟

لوازم حیوان خانگی: رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزكوه ضمن بیان نكات زیست محیطی هنگام گردش در مناطق طبیعی این شهرستان تصریح كرد: به طبیعت در فصل رویش آن صدمه نزنیم.محمد فریدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه گردشگرانی كه به شهرستان فیروزكوه سفر می كنند عموما قصدشان طبیعت گردی است، اظهار نمود: بزرگترین معضل گردشگری طبیعی در بخش محیط زیست پسماند است.

وی ادامه داد: متاسفانه گردشگران عموما پلاستیك، ظروف یكبار مصرف و سایر زباله های خویش را در طبیعت باقی می گذارند اما بهتر است گردشگران شهرستان فیروزكوه هنگام ترك منطقه زباله های خویش را جمع كنند و همراه خود ببرند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزكوه با اشاره به اینكه زباله های باقی مانده از گردشگری سالیان طولانی در طبیعت باقی می ماند، خاطرنشان كرد: این زباله ها علاوه بر اینكه چهره منطقه را زشت می كنند سبب آلودگی آب و خاك آن می شوند.

فریدی با تاكید بر اینكه گردشگران به درختان و بوته ها صدمه نرسانند، اظهار داشت: هنگام گردشگری طبیعی حواسمان به درختان باشد و شاخ و برگ آن ها را نشكنیم همینطور اگر آتش در مناطق طبیعی روشن می نماییم باید حتما پیش از خروج از منطقه از خاموش بودن آن مطمئن شویم تا همان شعله كوچك آتش سبب حریق در مراتع نشود.

وی در انتها بر آلوده نكردن آب تاكید و اظهاركرد: متاسفانه گاهی اوقات گردشگران زباله های خویش را جمع می كنند و آن ها را داخل آب می ریزند. باید توجه داشته باشیم كه این آب برای شرب و كشاورزی استفاده می گردد و آلوده شدن آن صدمات جدی به دنبال دارد.
1397/01/02
12:00:52
5.0 / 5
5153
تگهای خبر: آب , درختان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است