لزوم تدوین سند گردشگری دریایی

لزوم تدوین سند گردشگری دریایی

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سند گردشگری دریایی هنوز تدوین نشده است. امیدواریم با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این سند با سرعت پیگیری شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا پروین فرشچی درباره وضعیت سه سند توسعه دریایی، فناوری دریایی وگردشگری دریایی اظهاركرد: به رغم پیگیری های صورت گرفته پس از دو سال، سند توسعه دریایی و فناوری دریایی به مرحله اجرا نرسیده و سند گردشگری دریایی هم هنوز تدوین نشده است.

وی افزود: سند توسعه دریایی كه به باعث آن برنامه های توسعه ای در بخش ساحل و دریا توسط ارگان های دریایی مد نظر قرار می گیرد و تعیین كننده زمینه هایی است كه توسعه در آن اتفاق می افتد، تصویب شده اما به مرحله اجرا نرسیده است. علت عدم اجرای سند توسعه دریایی، مشخص نشدن نهادی است كه مسئولیت نظارت بر اجرای نهایی آن را به عهده خواهد داشت.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشخص شدن هزینه های فناوری در حوزه ساحل و دریا در سند فناوری دریایی اظهار نمود: این سند آماده است اما اجرای آن بستگی به تامین بودجه از جانب صندوق توسعه فناوری دارد. اجرای این سند به عهده ستاد توسعه و فناوری نهاد ریاست جمهوری است.

وی درباره سند گردشگری دریایی اظهار داشت: پیش نویس این سند هنوز نهایی نشده است و انتظار می رود كه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تدوین و اجرایی شدن این سند را در دستور كار خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست به قول معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از آن جا كه سازمان میراث فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است كه انتظار می رود پس از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مركزی خدمات سفر، روند پیگیری این مورد با شتاب بیشتری دنبال شود. 

1397/04/25
21:11:01
5.0 / 5
5010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است