مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها خبر داد

تخصیص اعتبار ۵۸ میلیارد تومانی برای حفظ و احیای مراتع

تخصیص اعتبار ۵۸ میلیارد تومانی برای حفظ و احیای مراتع

لوازم حیوان خانگی: مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینكه ۵۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بخش مرتع از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، اظهار داشت: فقط ۲۵ درصد از تولید و ارزش مراتع مربوط به تامین علوفه است، مابقی آن ارزش محیط زیستی دارد.ترحم بهزاد در گفت و گو با ایسنا افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای عملیات بیولوژیك مراتع و احیای جنگل از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است. این عملیات شامل اصلاح و احیا مرتع، قرق مرتع، كپه كاری، بذرپاشی، نهال كاری، ذخیره نذورات، احداث آبشخور، مرمت چشمه و... می شوند.

مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینكه مراتع و پوشش گیاهی نقش قابل توجهی در حفظ آب، جلوگیری از فرسایش خاك، كاهش رسوبات و جلوگیری از هدر رفت آب دارند، خاطرنشان كرد: اعتباری كه از محل صندوق توسعه ملی برای مراتع اختصاص پیدا كرده بین ادارات كل استانی توزیع شده است و با عنایت به پیش بینی مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها و با هماهنگی معاونت فنی و آبخیزداری، پروژه های اجرایی تعریف شده است.

بهزاد افزود: با عنایت به شاخص های ارزیابی مراتع و آبخیزداری در سطح كشور اعتبارات تعلق یافته به هر استان با یكدیگر تفاوت می كند ازاین رو برای هر استان با عنایت به نوع اقلیم و پتانسیل خود پروژه هایی برای حفاظت و احیای مراتع تعریف می گردد.

مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در ادامه اظهار نمود: با عنایت به شرایط اقلیمی كشور و خشكسالی ها تلاش می نماییم احیا و حفظ مراتع با دقت لازم صورت بگیرد. برای مثال كودپاشی فقط در نقاطی انجام می گردد كه حداقل ۳۵۰ میلی متر بارندگی صورت گرفته باشد یا ملاحظات دیگری برای انجام پروژه های احیا در نظر گرفته می گردد.

وی در انتها با اشاره به اینكه فقط ۲۵ درصد از تولید و ارزش مراتع مربوط به تامین علوفه است، اظهار داشت: ۷۵ درصد دیگر در حوزه ارزش های زیست محیطی همچون تولید اكسیژن، حفظ حاصل خیزی خاك، تولید عسل، كنترل هدررفت آب است كه این مورد نشان دهنده اهمیت مراتع در حفظ اكوسیستم است.
1397/06/20
15:58:38
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارندگی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است